Україна ще два роки буде залежати від антрацитового вугілля, - Насалик

Міністр заявив, що можливість імпорту електроенергії з РФ, навіть у разі виникнення такої необхідності, не буде розглядатися

"Ми можемо залежність від антрацитового вугілля (ліквідувати) за 2-2,5 роки", - сказав він.

Новини за темою: Перехід двох блоків Зміївської ТЕС з антрациту на газову групу вугілля обійдеться в 240 млн грн, - Насалик

У той же час, за словами міністра, базова генерація - атомна - вже зараз незалежна від Росії.

"Ми диверсифікували на сьогоднішній день 40% палива, яке поставляється з іншої фірми, а не з Російської Федерації", - повідомив він.

При цьому, за його словами, можливість імпорту електроенергії з Російської Федерації, навіть у разі виникнення такої необхідності, не буде розглядатися.

Новини за темою: Насалик: Україна сьогодні не поставляє до анексованого Криму жодного кіловата електроенергії

Раніше Насалик заявив, що блокування залізниці викличе відключення і підвищить ціну на вугілля. Про ймовірності відключень тепло - та енергопостачання також говорив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

У той же час, в НЕК "Укренерго" заявили, що якщо в найближчі дні не буде відновлено постачання антрацитового палива, то необхідно буде ввести надзвичайний стан в електроенергетиці. При цьому, в умовах надзвичайного стану, загальних запасів вугілля антрацитної групи на всіх ТЕС вистачить на 40 діб.

Нагадаємо, 26 січня почалася блокада залізничних шляхів, ініціаторами якої стали люди, які називають себе ветеранами АТО. За фактом блокування дороги в Луганській області прокуратура відкрила кримінальне провадження.

Джерело: ЛИГА

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів