Україна приєднається до міжнародного депозитарію Clearstream наступного року

Clearstream розраховує відкрити доступ іноземним інвесторам до ОВДП України в 1 кварталі 2019 року

Фото з відкритих джерел

Міжнародний центральний депозитарій цінних паперів Clearstream, група Deutsche Börse, і Національний банк України докладають спільні зусилля для відкриття доступу іноземних інвесторів до українських державних цінних паперів через систему Clearstream. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Доступ іноземних інвесторів до облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) України Clearstream розраховує відкрити в 1 кварталі 2019 року. "Такий крок дозволить здійснювати розрахунки за всіма державними облігаціями в гривні через міжнародну систему Clearstream, збільшуючи ефективність розрахунків і одночасно зменшуючи їх вартість для інвесторів", - повідомили в НБУ.

Очікується, що завдяки наданню доступу іноземних інвесторів до облігацій внутрішньої державної позики через Clearstream зросте попит на українські державні цінні папери, що буде сприяти підвищенню їх ліквідності та привабливості на міжнародних ринках.

Новини за темою: Кабмін ухвалив рішення про репрофайлінг ОВДП у портфелі НБУ зі зміною попередніх умов

Як наслідок, український уряд отримає переваги від розширення кола джерел довгострокового фінансування і зниження вартості боргових коштів. Більше того, зазначають у прес-службі НБУ, приєднання до Clearstream буде сприяти поліпшенню валютної структури державного боргу і трансмісійного механізму монетарної політики Національного банку, а також подальшому розвитку ринків капіталу України.

Голова Національного банку Яків Смолій заявив, що створення можливості для проведення розрахунків за операціями з державними цінними паперами в гривні по системі Clearstream є значним кроком у перетворенні України на повноцінного учасника глобальних ринків капіталу. "Інтеграція України в світову фінансову систему допоможе збільшити приплив іноземного капіталу в українську економіку і посилити фінансову стабільність", - підкреслив Смолій.

Новини за темою: У дію вступило рішення, згідно з яким українці можуть купувати іноземні цінні папери і вільно ними розпоряджатися, - Нацдепозитарій

Виконавчий директор компанії Clearstream Banking S. A. Філіп Сейлл зазначив: "Ми раді отримати доступ до українського ринку капіталу через нашого місцевого партнера - Національний банк України. Це частина нашої загальної стратегії в країнах колишньої СНД і Центральної Азії – ми під'єднуємо нові ринки капіталу цього регіону до нашої глобальної мережі. Це підвищує їх привабливість для міжнародних інвесторів, формуючи ефективне і стабільне розрахунково-клірингове середовище".

Раніше повідомлялося, що Україна посіла 134 місце у рейтингу економічної свободи. За даними дослідження, за рік Україна піднялася в рейтингу з 149 до 134, проте все ще входить в число країн світу з найнижчим рівнем економічної свободи.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів