Україна повинна злізти з голки МВФ та йти власним шляхом розвитку, – Бондар

Віктор Бондар Прес-служба "Відродження"

Висловлювання представника МВФ в Україні проти підвищення заробітної плати українцям, які й так мають найнижчу середню зарплатню в Європі, – гіркий жарт над тими, хто ще вірить в Україну, працюючи і створюючи її ВВП. Про це заявив народний депутат, голова партії "Відродження", співголова депутатської групи Віктор Бондар, коментуючи виступ Глави представництва МВФ в Україні Йоста Люнгмана, повідомляє прес-служба партії.

"МВФ спокійно спостерігає за зростаючою деіндустріалізацією України, потужною інтервенцією зарубіжної продукції на наші ринки, мізерними квотами на продаж українських товарів до Європи, фактичною відсутністю західних інвестицій та іншими процесами, які визначають економіку країни. Але при цьому МВФ надзвичайно стурбувався намірами підняти зарплату українцям, стверджуючи, що це негативно вплине на українську економіку. Це сигнал для тих, хто збирається поповнити лави трудової міграції, що й без того набуває в нас катастрофічних масштабів. Це ще один приклад того, що Україна повинна врешті-решт злізти з фінансової голки МВФ, позбутися його диктату, перестати сліпо дотримуватися порад кредиторів. Ми мусимо йти власним шляхом, опираючись на ресурси України і використовуючи можливості, які дає співпраця з Заходом, керуючись економічним націоналізмом, прагматизмом і здоровим глуздом", – підкреслив голова партії "Відродження".

На думку Віктора Бондаря, рекомендації зарубіжних партнерів зводяться лише до того, що українці повинні економити на всьому, аби виплачувати відсотки за кредити МВФ.

"Все, що цікавить МВФ, – це бажання і надалі заробляти на Україні, виділяючи кредити. Всі їхні рекомендації зводяться до урізання пільг українцям і скорочення державних зобов’язань у соціальній сфері, нескінченного підвищення комунальних тарифів і запровадження нових податків для населення, підвищення пенсійного віку тощо. Здоровий глузд підказує, що все має бути інакше. Саме зростання економіки і, відповідно, зарплат мусить бути головною метою влади. Спочатку – інвестиції, виробництво, робочі місця і податки, затим на основі цього – підвищення загального добробуту населення. Але цього точно немає у планах МВФ", – вважає Віктор Бондар.

Нагадаємо, 1 лютого глава представництва МВФ в Україні Йоста Люнгман під час заходу Європейської бізнес-асоціації "Eba Global Outlook 2018: Think beyond. Stay ahead" у Києві вчергове озвучив вимоги співпраці Міжнародного валютного фонду із Україною. Він зазначив, що МВФ наполягає на створенні Антикорупційного суду, ринкових цінах на газ, а також підкреслив, що збільшення зарплат зашкодить зростанню продуктивності праці.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів