Україна повністю вичерпала низку основних і додаткових квот на експорт до Євросоюзу, - Мінагрополітики

Частина квот залишилася невикористаною з об'єктивних причин, зазначають у міністерстві

kyiveuromarathon

Станом на 21 вересня українські виробники використали 100% обсягу тарифних квот на безмитний експорт до Євросоюзу на низку товарів і практично повністю використали деякі інші квоти. Про це повідомила заступник глави Міністерства аграрної політики України Ольга Трофімцева, передає прес-служба міністерства.

"Найкращим підтвердженням того, що Угода про ЗВТ між Україною та ЄС працює, є постійне збільшення обсягів вітчизняного аграрного та харчового експорту на ринки країн ЄС. Вже традиційно українські експортери на 100% заповнили тарифні квоти на український мед, солод та пшеничну клейковину, оброблені томати, виноградний та яблучний сік, пшеницю, кукурудзу, вершкове масло", - заявила Трофімцева.

Новини за темою: Рада відхилила законопроект про основні засади державної аграрної політики

Отримані в 2017 році додаткові торговельні преференції на кукурудзу, пшеницю м'яку, мед та оброблені томати також були повністю використані.

"На понад 85% використано обсяги тарифних квот на український крохмаль та на 99,4% - на оброблений крохмаль, м'ясо птиці – на 75%, яйця та альбуміни – 53,7%, часник – 61,2%", - уточнила вона.

За інформацією міністерства, поки залишилися невикористаними експортні квоти на цукрові сиропи - 2000 тонн, гриби - 500 тонн й оброблену продукцію з масла - 250 тонн тощо.

Новини за темою: Експорт України до Польщі за І півріччя 2018 року зріс на 30,5%, - Мінекономрозвитку

"Деякі тарифні квоти залишаються невикористаними через об'єктивні причини, як, наприклад, у випадку баранини чи яловичини, для експорту яких Україна все ще очікує на відкриття ринку ЄС для вітчизняних виробників", - зазначила Трофімцева.

Раніше повідомлялося, що у сезоні 2017-2018 рр. через скорочення врожаю вперше за останні 5 років відбулося падіння експорту українського зерна.

Джерело: пресс-служба Министерства аграрной политики и продовольствия Украины

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів