Україна почала антисубсидіарне розслідування імпорту автомобілів з Узбекистану

Обсяги та умови імпорту авто з Узбекистану можуть завдати шкоди Національному товаровиробнику

РБК-Украина

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі почала антисубсидіарне розслідування щодо імпорту автомобілів з Узбекистану. Про це йдеться в повідомленні комісії на сайті "Урядовий кур'єр".

Рішення про проведення розслідування комісія ухвалила після розгляду скарги, поданої асоціацією українських автовиробників "Укравтопром". Було встановлено, що у скарзі наведено достатньо інформації, яка свідчить про те, що імпорт в Україну легкових автомобілів з Узбекистану здійснюється в таких обсягах і на таких умовах, що може завдати істотної шкоди національному товаровиробнику.

Також у комісії є підстави вважати, що узбецькі виробники легкових автомобілів могли отримувати субсидії від державних органів Узбекистану і користуватися окремими пільгами від таких субсидій.

Новини за темою: В Україні стали частіше купувати вживані автомобілі, - "Укравтопром"

У повідомленні наголошується, що протягом періоду розслідування (2015-2017 років) відбулося значне зростання обсягів імпорту автомобілів з Узбекистану: в абсолютних показниках – на 760,7%, щодо споживання і виробництва в Україні – на 440,7% і 957,7% відповідно. Відзначається, що ціни імпорту автомобілів були нижчі цін заявника.

Проведення антисубсидіарного розслідування доручено Мінекономрозвитку. Протягом 30 днів з моменту публікації оголошення Мінекономіки здійснюватиме реєстрацію зацікавлених сторін і розгляне вимоги щодо слухань.

Нагадаємо, що в Україні скасоване спеціальне мито на імпорт автомобілів з Узбекистану. Відповідне рішення ухвалила Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі 14 березня 2016 року.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів