З відкритих джерел

Європейська комісія від імені Євросоюзу сьогодні, 16 березня, ухвалила рішення про надання Україні другого траншу макрофінансової допомоги, сума якого становить 600 мільйонів євро. Віце-президент Комісії з питань євро та соціального діалогу Валдіс Домбровскіс розповів, за яких умов Україна отримає зазначену допомогу, передає прес-служба Єврокомісії.

У результаті цієї виплати загальна макроекономічна допомогу, яку ЄС надає Україні з 2014 року, досягне 2,81 млрд євро, що, як зазначили в ЄК, є найбільшою макрофінансовою допомогою, яку ЄС коли-небудь надавав країні, яка не є її членом.

"Україна зробила чудову роботу зі стабілізації і реформування економіки, незважаючи на збройний конфлікт, який розгорнуто на її території. Ми хочемо бачити продовження позитивної тенденції реформ в Україні. Виплатою Україні сьогоднішнього другого траншу в розмірі 600 мільйонів євро ЄС підтверджує свою давню прихильність підтримці України в її зусиллях з підтримання стабільності і забезпечення економічного відновлення країни", - заявив віце-президент Комісії з питань євро та соціального діалогу Валдіс Домбровскіс.

П'єр Московічі, єврокомісар з економічних та фінансових справ, оподаткування і митного контролю, зазначив: "Такий крок є ще одним доказом того, що ЄС продовжує підтримувати Україну і її громадян. Він сприятиме реформуванню країни та її стабілізації. Ми і надалі будемо охоче підтримувати українську владу в її зусиллях щодо реалізації рішучої програми реформ на благо всіх українців, включаючи тих, хто найбільше постраждав від конфлікту".

Згідно з повідомленням, кошти можуть надійти в Україну в кінці березня або на початку квітня 2017 року.

Як відзначають у ЄК, ЄС має намір продовжити роботу з українською владою з метою сприяння реформам в Україні.

Зокрема продовжиться робота з розширення допомоги внутрішньо переміщеним особам. Єврокомісія буде "продовжувати стежити за розвитком подій і уважно стежити за здійсненням реформ". Крім того, комісія очікує, що закон про заборону експорту деревини, представлений у парламенті України, буде прийнято без затримок.

Нагадаємо, за програмою макрофінансової допомоги Україні вже представлено 3,4 млрд євро. Зараз проходить другий етап, який дозволить виділити 600 млн євро. Це стало можливим завдяки тому, що уряд вніс у Верховну Раду законопроект про скасування заборони експорту необроблених лісоматеріалів. У ЄС чекають, що фінансова допомога позитивно позначиться на макроекономічній стабільності держави.