У "Відродженні" підтримали проекти економічної автономізації Західної України

Бондар підкреслив, що Україна повинна розвиватися за моделлю федеративної Німеччини і передавати максимальні повноваження на рівень регіону

Співголова "Відродження", нардеп Віктор Бондар підтримав ініціативи місцевих депутатів зі створення автономних економічних режимів для більш ефективного вирішення соціальних проблем у низці регіонів України, насамперед, у Львівській та Закарпатській областях, пишуть "Известия".

Бондар підкреслив, що Україна повинна розвиватися за моделлю федеративної Німеччини і передавати максимальні повноваження на рівень регіону. "Це прерогатива місцевої влади", - додав Бондар.

"Це має бути пріоритетом держави. Держава повинна вести оборонну політику, безпеки, зовнішню, правоохоронну і так далі, тобто глобальні питання. А всі питання, які стосуються інвестиційного клімату, податкових преференцій та пільг, стимуляції відкриття нових робочих місць - це повинна бути прерогатива місцевої влади", - заявив Бондар, додавши, що необхідно використовувати досвід розвинених країн, "принцип тієї же Німеччини, де території мають дуже великі повноваження".

Проекти зі створення спеціальних режимів у регіонах України підтримав і нардеп від БПП Юрій Бублик. Він зазначив, що "це робиться в інтересах територіальних громад". На його думку, впровадження ВЕЗ необхідно, щоб трансформувати депресивний регіон на процвітаючий.

Нагадаємо, раніше директор програми розвитку ООН в Україні Янтомас Химстра і керівник програми співпраці представництва ЄС в Україні Беренд де Гроот підтримали ініціативу місцевих депутатів зі створення вільної економічної зони у Львівській області. Також президент Міжнародної торгової палати України, радник прем'єр-міністра Володимир Щелкунов та голова Спілки підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств В'ячеслав Биковець заявили про необхідність створення такої зони на території Закарпатської області та укладення угоди про розмежування повноважень між регіоном і Кабміном.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів