У реструктуризації держборгу України слід брати участь Паризькому клубу кредиторів, - радник віце-прем'єра

Україна вже була клієнтом цього клубу

112.ua

До переговорів з реструктуризації зовнішнього боргу України повинен долучитися Паризький клуб кредиторів. Про це в ефірі телеканалу "112 Україна" заявила радник віце-прем'єр-міністра України Ганна Свириденко.

"З березня Україна проводить певні переговори з приватними кредиторами, але зрозуміло, що ми до певного консенсусу поки не дійшли. Я вважаю, що до цих переговорів повинні залучатися міжнародні партнери. Існує в Європі такий Паризький клуб кредиторів, і, до речі, Україна вже була клієнтом цього клубу, коли була реструктуризація державного боргу. Це незалежна організація. Вона користується довірою у всьому світі. У 1991 році було реструктуризовано 50% боргу Польщі. У 2012 було реструктуризовано 50% боргу Греції і саме перед приватними кредиторами. Я вважаю, було б доцільно включити Паризький клуб, як окрему незалежну структуру, в ці переговори", - заявила Свириденко.

Вона додала, що заяви Росії щодо рішення Кабміну щодо заморожування виплат держборгу мають на меті дестабілізувати політичну ситуацію в Україні.

Новини за темою: Порошенко впевнений, що Кабмін проведе реструктуризацію боргових зобов'язань

Нагадаємо, 19 травня Верховна Рада України дозволила Кабміну заморозити виплати за зовнішніми боргами. Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк пізніше уточнив, що мораторій може торкнутися лише приватних кредиторів зовнішнього боргу України. А у Мінфіні зазначили, що Кабмін має право зупинити виплати за всіма зовнішніми боргами, крім держбанків і "Укрзалізниці".

У РФ заявили, що звернуться до суду, якщо Україна відмовиться платити за боргами.

 

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів