У НБУ заявили про відсутність потенційних покупців російських банків в Україні

Міжнародні фінансові інституції не виявляють до цих банків якого-небудь інтересу, оскільки вони під санкціями

Заступник голови НБУ Катерина Рожкова Гордон

Національний банк України (НБУ) наразі не бачить потенційних покупців банків з російським держкапіталом і вважає згортання діяльності єдиним шляхом для їхнього виходу з країни. Про це повідомила заступник голови правління центробанку Катерина Рожкова, передає "Інтерфакс-Україна".

"Щодо "Промінвестбанку" (ПІБ) і "Сбербанку", там були потенційні інвестори, яким НБУ відмовив. Наразі питання (про шляхи виходу, - ред.) є досі відкритим… Ми сьогодні не бачимо потенційних покупців, які могли б придбати ці банки, оскільки вони дуже великі", - заявила заступник голови НБУ.

Рожкова пояснила, що міжнародні фінансові інституції не виявляють до цих банків якого-небудь інтересу, оскільки вони під санкціями, тоді як серед фізичних осіб НБУ не бачить таких інвесторів, які могли б не тільки придбати один із банків, а й інвестувати і розвивати його.

"Тому логічний висновок, який може зробити НБУ: згортання діяльності – це єдиний цивилізований шлях для цих банків", - сказала заступник голови центробанку.

Рожкова також нагадала, що цим шляхом уже пішли "БМ Банк", який ухвалив рішення про надання банківської ліцензії, та "ВТБ Банк", що активно скорочує свою діяльність.

При цьому вона зазначила, що центробанк не може як-небудь прискорити вихід банків з російським держкапіталом з України.

Нагадаємо, 1 березня Рада національної безпеки і оборони України продовжила санкції щодо банків з російським капіталом, дія яких закінчувалася в березні 2018 року.

Зазначимо, що всі п'ять російських банків, які працюють в Україні, - "Ощадбанк", "ВТБ", "БМ Банк", "Промінвестбанк" і VS Bank - з 23 березня 2017 року під санкціями: уряд заборонив їм виконувати фінансові операції на користь пов'язаних з ними осіб, у тому числі материнських структур. Термін дії санкцій закінчувався в березні 2018 року.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів