У МВФ назвали терміни перегляду програми фінансування України

Перегляд програми можливий за умови демонстрації прогресу у виконанні необхідних реформ у найближчі два місяці

Постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман Минфин

Україна може розраховувати на четвертий перегляд програми кредитування Міжнародного валютного фонду (МВФ) вже до травня 2018 року, якщо українська влада зможе продемонструвати прогрес у виконанні необхідних реформ у найближчі місяць-два. Про це в інтерв'ю НВ заявив голова представництва МВФ в Україні Йоста Люнгман.

"Досі деякі параметри не виконано — прийняття закону про незалежний антикорупційний суд, реформа енергетичного сектору та забезпечення фіскальної політики, яка була б спрямована на досягнення цілей програми. Якщо українська влада зможе домогтися швидкого прогресу у вирішенні цих питань, то четвертий перегляд програми буде завершено до травня", — сказав він.

Люнгман зазначив, що Фонд бачить бажання української влади рухатися вперед і завершити черговий перегляд програми, але це складний процес.

Новини за темою: Надання Україні фінансування за програмою макрофінансової допомоги залежить від співпраці країни з МВФ, - представник ЄК

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко в листопаді 2017 року заявив про досягнення домовленості щодо нової програми макрофінансової допомоги ЄС Україні на 2018-2019 роки.

Раніше Мінфін оцінював обсяг нової програми в 1,8 млрд євро. Це відповідає обсягу схваленої в 2015 році макрофінансової допомоги ЄС, термін якої закінчився в січні 2018 року.

У рамках старої програми Україна отримала два транші на загальну суму 1,2 млрд євро з передбачених 1,8 млрд євро. ЄК відмовила в наданні третього траншу, оскільки влада країни виконала тільки 17 із 21 попередньої умови.

Україна не виконала чотири вимоги - зняття заборони на експорт лісу-кругляка, запуск автоматичної перевірки е-декларацій, закон про кредитний реєстр НБУ і перевірка інформації про бенефіціарних власників компаній.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів