У групі "Нафтогаз" несанкціоновано постачали газ державного видобутку

Менеджери ПАТ "Укрнафта", яка входить до групи "Нафтогаз", роками постачали жителям села на Івано-Франківщині неврахований газ із державної свердловини. Чи платили споживачі за цей газ і куди йшли гроші – належить дізнатися правоохоронним органам. Близько 1000 домогосподарств відбирали газ просто з труби "Укрнафти", до якої були незаконно підключені. Фахівці підрахували, що за 20 років, які тривала ця афера, державі могло бути завдано збитків у розмірі вартості 40 млн кубометрів газу, пише "Главком" із посиланням на документ, оприлюднений Андрієм Коболєвим на його сторінці в Facebook.

В селі Пасічна Надвірнянського району Івано-Франківської області 1833 домогосподарства, простіше кажучи - дворів. Офіційно газифікованими і приєднаними до газорозподільних мереж з них є тільки 738. Решта ще з 90-х років брали газ у промисловому газопроводі. Він належить держкомпанії "Укрнафта", яка входить в групу "Нафтогаз". По цій трубі йшов неодорований газ просто з Бабчинського родовища. Вся ця історія з незаконним споживанням газу стала відома тільки зараз, коли в травні газопровід вивели з експлуатації, і близько 1000 сімей залишилися зовсім без газу і звернулися до органів влади з проханням вирішити проблему газопостачання їхніх домогосподарств.

Facebook Андрея Коболева

Якщо порахувати збитки, то потрібно врахувати, що, за даними НКРЕКП, одне домогосподарство площею 70 – 120 кв. м (середня сільська хата) споживає близько 2 000 куб. м газу на рік. Значить, 1000 будинків села Пасічна несанкціоновано споживали на рік не менше 2 млн куб. газу безпосередньо зі свердловини "Укрнафти". При ціні на газ, затвердженій Постановою КМУ у розмірі 5,9 грн з куб. м без транспортних витрат, середньорічний збиток держави становить близько 12 млн грн на рік. Скільки і кому платили за незаконно відібраний з трубопроводу держкомпанії газ, належить з'ясувати правоохоронним органам.

Якість газу зі свердловини неодноразово викликала нарікання у жителів села, бо вони отримували необроблений газ просто з родовища "Укрнафти". Автори схеми незаконного збагачення також наражали на небезпеку життя людей, оскільки цей газ не призначений для постачання споживачам і не має запаху.

Один з менеджерів НАК "Нафтогаз України" писав про цю проблему ще два роки тому. Значить, у держкомпанії були добре обізнані про продаж газу "наліво" і прикривали злочинну схему. Нагадаємо, що державі належить 51% акцій компанії "Укрнафта", а Андрій Коболєв є головою наглядової ради цієї компанії.

"Івано-Франківськгаз" заявили, що розглянуть технічну можливість підключити до законних газорозподільних мереж жителів села, які готові офіційно платити за якісний газ, що проходить щомісячну перевірку в лабораторіях.

Питання фінансування підключення нових споживачів і прав власності на земельні ділянки повинна вирішити місцева влада, бо група "Нафтогаз" не подбала про людей, одночасно позбавивши їх газопостачання. Не можна виключати, що жителі села всі ці роки справно платили за газ і навіть не підозрювали, що це незаконна схема збагачення.

Джерело: 112.ua

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів