У Гройсмана назвали "міфологією" інформацію щодо можливого зриву чергового траншу МВФ

Денисенко також розповів про конфлікт прем'єра з главою Мінфіну

Народний депутат Вадим Денисенко в ефірі телеканалу "112 Україна" 112.ua

Інформація щодо можливого зриву чергового траншу Міжнародного валютного фонду через конфлікт між прем'єром Володимиром Гройсманом та главою Мінфіну Олександром Данилюком не відповідає дійсності. Про це в коментарі "112 Україна" заявив представник Кабміну в парламенті Андрій Денисенко.

"Це одна з чергових міфологій, яка останнім часом поширюється у ЗМІ. Попереджати або говорити про щось можна тоді, коли є певне рішення", - сказав Денисенко.

Він також розповів про конфлікт між прем'єром і Данилюком, який, за словами Денисенка, пов'язаний з питанням перепідпорядкування Державної фіскальної служби під пряме управління Кабміну.

"ДФС веде розслідування проти Данилюка, і, як повідомляв генпрокурор, що нібито вже є лист із Британії, що дійсно є питання до міністра щодо сплати податків на 700 тисяч... Все це відбувалося напередодні візиту міністра до Брюсселя і могло поставити під загрозу результативність переговорів з ЄС. Після цього листа були консультації з МВФ, і в тому числі представниками МВФ було сказано про те, що ДФС проводить розслідування проти Данилюка, в підпорядкуванні якого перебуває ДФС. У консультаціях говорилося, що для того щоб уникнути конфлікту інтересів, є така ідея: перевести ДФС у підпорядкування Кабміну", - пояснив представник уряду.

Водночас, кажучи про можливе призначення Данилюку ще одного заступника, що раніше стало причиною суперечки під час засідання Кабміну, Денисенко сказав: "Данилюк має чотирьох заступників, це більш ніж достатньо для будь-якого міністерства".

Нагадаємо, Україна співпрацює з МВФ з 1992 року. За цей час Київ отримав дев'ять траншів.

Зазначимо, на початку лютого Україна частково розрахувалася з МВФ за боргами за програмою stand by 2014 року. Зокрема, Київ виплатив два транші: 375 млн і 87 млн дол.

Кредитну програму для України в розмірі 17,01 млрд дол. було затверджено МВФ наприкінці квітня 2014 року, а вже на початку травня було надано перший транш кредиту stand by на суму 3,19 млрд дол.

У березні 2015 року Рада директорів Міжнародного валютного фонду схвалила виділення Україні 17,5 млрд дол.в за 4-річною програмою EFF (Extended Fund Facility) замість програми stand by.

Програму stand by було замінено на "механізм розширеного фінансування" у зв'язку з більш тривалою потребою платіжного балансу України.

Також зазначимо, що міністр фінансів Олександр Данилюк відправив листа послам G7, в якому пояснив причини недавніх розбіжностей з прем'єром. Зокрема, в листі описується ситуація з небажанням Гройсмана призначити його заступником Яну Бугрімову. До того, 23 травня, на засіданні Кабміну виникла сварка між Данилюком і Гройсманом. Причиною стала вимога глави Мінфіну призначити йому ще одного заступника, Яну Бугримову. Згідно з поясненнями Данилюка, він не може без нього нормально працювати. На це Гройсман запропонував міністру звільнитися, після чого Данилюк покинув залу засідань. Згодом міністр заявив, що добровільно у відставку не піде.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів