Виконавча служба Мін'юсту продовжує роботу по розшуку активів російського газового монополіста в Україні
hyser.com.ua

Заступник голови правління "Газпрому" Олександр Медведєв заявив, що НАК "Нафтогаз" сам пропонував привести контракт на закупівлю газу у відповідність із рішенням Стокгольмського арбітражу, але його пропозиції не відповідали цим рішенням і містили додаткові умови, які "Газпром" не погодив. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Саме тому "Газпром" і повернув гроші (передоплату за постачання газу в березні, - ред.), так що не треба, як кажуть, перекладати з хворої голови на здорову", - сказав він.

До того ж Медведєв звернув увагу на претензії "Нафтогазу", пов'язані з відмовою "Газпрому" постачати газ з 1 березня, незважаючи на отриману передоплату. За його словами, 29 грудня 2017 року голова правління "Нафтогазу" Андрій Коболєв направив російській компанії лист із вимогою додаткового обговорення винесеного фінального рішення у справі V2014/78/80 "з метою досягнення однозначності тлумачення прийнятих трибуналом умов, а також дій сторін, спрямованих на його виконання".

"Очевидно, що результатом такого обговорення має стати коригування окремих статей контракту і підписання відповідної додаткової угоди, що дозволяє сторонам контракту виконати у повному обсязі свої оновлені з урахуванням рішення трибуналу зобов'язання. Щодо нових попередніх рахунків за контрактом - компанія бачить можливими їх оплату та початок відбору газу після того, як умови контракту будуть повністю адаптовані, з урахуванням зазначеного вище фінального рішення трибуналу", - заявив він.

"У лютому 2018 р. "Газпром" отримав від "Нафтогазу України" підписане з його боку доповнення до контракту, що не повністю відповідало остаточному арбітражному рішенню від 22 грудня 2017, а також містило низку додаткових умов, які "Газпром" погоджувати не готовий", - підкреслив Медведєв.

Також Медведєв прокоментував розірвання контрактів на поставку і транзит газу.

"З питання розірвання контрактів на поставку і транзит газу я хотів би прокоментувати, що "Газпром" не тільки направив 5 березня ц. р. повідомлення "Нафтогазу України" щодо початку процедури розірвання контрактів, але і запропонував дату необхідної для цього зустрічі сторін", - додав заступник голови правління "Газпрому".

Нагадаємо, що раніше глава "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що компанія офіційно направила повідомлення "Нафтогазу України" про початок процедури розірвання контрактів на поставку і транзит газу через Стокгольмський арбітраж. У "Нафтогазі" підтвердили отримання цієї інформації.

"Газпром" після рішення Стокгольмського арбітражу не на свою користь заявив про ініціювання розірвання контрактів на постачання і транзит газу з НАК "Нафтогаз України".

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги "Нафтогазу" за позовом до "Газпрому". "Нафтогаз" домігся компенсації у сумі 4,63 млрд дол. за недопостачання "Газпромом" узгоджених обсягів газу для транзиту. Також "Газпром" має сплатити 2,56 млрд дол. на користь "Нафтогазу". За заборгованість нараховуватимуть відсотки - 526 тис. дол. на день, починаючи з 1 березня.

Нагадаємо, 1 березня в "Газпромі" повідомили, що "Нафтогаз України" здійснив передоплату для відновлення постачань російського газу з березня. Одночасно "Газпром" повернув гроші, заявивши, що це пов'язано з відсутністю узгодженого додаткового договору до чинного контракту. У "Нафтогазі" назвали відмову "Газпрому" від постачання газу порушенням і невиконанням рішення арбітражу.