В "Газпромі" спростовують інформацію про відновлення арешту активів, "Нафтогаз" заявляє про маніпуляції росіян

У "Нафтогазі" зазначили, що російський концерн "свідомо маніпулює словами і підміняє поняття"

"ТАСС"

У "Газпромі" заявили, що суд швейцарського кантону Цуг лише припинив виключення акцій Nord Stream AG і Nord Stream 2 AG зі списку активів, на які накладаються санкції, а не відновив арешт акцій, як раніше повідомляли в "Нафтогазі". Про це розказали у прес-службі компанії, передає РБК

"Виключення акцій зупинено на термін розгляду заяви "Нафтогазу України" щодо оскарження дій судових приставів", — йдеться у повідомленні російської компанії.

Поряд з цим у прес-службі "Нафтогазу" відреагували на таку заяву "Газпрому". 

"Газпром" свідомо маніпулює словами і підміняє поняття. Вищий суд швейцарського кантону Цуг призупинив дію рішення місцевого органу зі стягнення боргів стосовно виключення акцій Nord Stream AG та Nord Stream 2 AG з переліку арештованого майна. Фактично рішення суду означає відновлення арешту на період щонайменше до моменту ухвалення судом рішення щодо скарги "Нафтогазу" на рішення органу зі стягнення боргів", - передає прес-служба української компанії у Twitter. 

Нагадаємо, що в середу, 4 липня, в "Нафтогазі" заявили, що Вищий суд швейцарського кантону Цуг відновив арешт акцій Nord Stream AG і Nord Stream 2 AG, які належать російському "Газпрому". 

Раніше, 28 лютого 2018 року, Стокгольмський арбітраж, розглядаючи позов "Нафтогазу" до "Газпрому", постановив стягнути з російської компанії компенсації на користь України на суму 4,63 млрд дол. за недопостачання узгоджених транзитних обсягів газу.

Також "Газпром" зобов'язали виплатити на користь "Нафтогазу" 2,56 млрд дол.

"Газпром" у відповідь на рішення заявив, що починає розірвання газових контрактів з Україною. Після цього Україна конфіскувала всі активи російської компанії, які перебувають у межах країни.

На початку травня "Нафтогаз" повідомив про накладення арешту на активи "Газпрому" в Нідерландах у межах стягнення 2,6 млрд дол. за рішенням арбітражу. "Газпром" відповів скаргою до швейцарського суду, вимагаючи призупинити виконання рішення арбітражу.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів