Конвертцентр контролювався російським банком
facebook СБУ

Діяльність конвертаційного центру з загальним оборотом в сімсот мільйонів гривень припинили в Дніпрі співробітники Служби безпеки України спільно з прокуратурою. Про це повідомив прес-центр Служби безпеки України (СБУ).

"Конверт" був підконтрольний російській банківській установі і працював за погодженням з власниками корпорації, яка зареєстрована в РФ. Організатори угоди відкрили низку фіктивних фірм для надання послуг з мінімізації податкових платежів, незаконного формування податкового кредиту та переведення коштів у готівку", - говориться в повідомленні.

Підприємства-замовники перераховували безготівкові кошти на рахунки фіктивних підприємств, які були підконтрольні і зареєстровані зловмисниками на підставних осіб. Потім гроші ділки знімали готівкою, нібито як фінансову винагороду. При цьому директори підприємств-одержувачів в банківські установи не приходили і документи не підписували.

Таким чином протягом 2016-2017 років в "тінь" було виведено більше семисот мільйонів гривень.

Під час обшуків в офісах, місцях проживання і автомобілях фігурантів справи оперативники СБ України вилучили 1,2 мільйона гривень, 42 печатки "фіктивних" підприємств та фінансово-господарську документацію, що підтверджує протиправні дії ділків.

Наразі відкрито кримінальне провадження за ч. 205 Кримінального кодексу України, триває досудове слідство.