Трудова міграція гальмує зростання економіки, — НБУ

НБУ відзначає, що вже зараз підприємці відзначають брак кваліфікованих кадрів, передусім пов'язаний із виїздом українців до Польщі та інших країн

В Україні через трудову міграцію може прискоритися зростання цін і сповільнитися економічне зростання. Про це йдеться в інфляційному звіті Національного банку, пише "Економічна правда".

НБУ відзначає, що вже зараз підприємці відзначають брак кваліфікованих кадрів, який в першу чергу пов'язаний з виїздом українців у Польщу та інші країни.

"Один з основних ризиків базового сценарію - продовження відтоку робочої сили з України. Це буде високими темпами створювати подальше підвищення диспропорцій між попитом і пропозицією на ринку праці", - вважають експерти НБУ.

Трудова міграція також перешкоджає зростанню темпів виробництва, найбільше - у будівництві, промисловості, сільському господарстві, транспорті та зв'язку.

"За даними обласних служб зайнятості у Польщі, майже 50% трудових мігрантів з України подали в 2017 році заяви на працевлаштування саме в цих видах діяльності", - йдеться у звіті НБУ.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів