Ситуація з держборгом України поліпшується, - Яресько

Глава Мінфіну зазначила, що Україна переходить від 8-процентної ставки за борги до 2-відсоткової ставки

radiosvoboda.org

Україна покращує ситуацію з держборгом і зменшує витрати на його обслуговування. Про це міністр фінансів України Наталія Яресько заявила в ефірі телеканалу "112 Україна".

"Ми покращуємо ситуацію з боргом і полегшуємо тягар на обслуговування нашого боргу. Таким чином, ми переходимо від 8-процентної ставки за борги до 2-відсоткової ставки. Звичайно, цього недостатньо. Ми ведемо переговори з кредиторами приватного сектора про 15,3 млрд для балансу", - заявила Яресько.

За її словами, іноземні кредити повинні запустити інвестиції.

"Ми маємо цілу низку пропозицій щодо кредитних ліній і світових банків, які інвестують у наші дороги, ЄБРР. Всі вони пропонують нам кредити як інвестиції, не просто щоб змістити минулий борг, а дійсно для того, щоб запустити інвестиції. Відповідальність уряду полягає в тому, щоб ми не тільки підписували ці угоди, а реально ці фонди вливали у другій половині року в нашу економіку", - зазначила глава Мінфіну.

Раніше Яресько повідомила, що Кабмін має намір провести 29 травня-1 червня переговори щодо реструктуризації зовнішніх боргів.

Нагадаємо, раніше Верховна Рада підтримала урядові проекти законів №2899 "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України у зв'язку з прийняттям Закону України "Про особливості здійснення операцій з державним, гарантованим державою боргом та місцевим боргом" та №2898 "Про особливості здійснення операцій з державним, гарантованим державою боргом та місцевим боргом". Таким чином, Рада дозволила Кабміну заморозити виплати за зовнішніми боргами.

При цьому в Мінфіні заявили, що Кабмін має право зупинити виплати за всіма зовнішніми боргами, крім держбанків і "Укрзалізниці", а прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк уточнив, що мораторій на виплату боргів торкнеться тільки приватних кредиторів зовнішнього боргу України.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів