Система ProZorro зекономила вже 6,7 млрд грн, але її все ще саботують у деяких містах, - Нефьодов

Він розповів, в яких містах місцева влада неохоче переходить на систему прозорих закупівель

112.ua

Перший заступник міністра економічного розвитку України Максим Нефьодов в коментарі "112 Україна" розповів, що система електронних державних закупівель ProZorro вже зекономила 6,7 млрд грн.

При цьому він зазначив, що у деяких містах все ще фіксуються спроби саботажу системи. Наприклад, у Черкасах вирішили відкласти запуск системи до 1 квітня.

"Нещодавно у нас відбувся прикрий випадок у Черкасах, які довго експериментували з використанням системи у допорогових закупівлях, менше 200 тис. грн, де повноваження по проведенню закупівель передані місцевим органам влади в рамках децентралізації. Вони дивилися, начебто їх все влаштовує, але під кінець року, коли йдуть найбільші бюджети закупівлі, вони чомусь вирішили відкласти її функціонування і зробити паузу до 1 квітня. Досить дивне рішення", - розповів Нефьодов.

Подібні випадки фіксуються у Кропивницькому, Кривому Розі та інших містах.

"Ми обіцяємо всім порушникам, що рано чи пізно ми до них дійдемо", - заявив заступник міністра.

Він також зазначив, що радий скасуванню тендеру по днопоглибленню в порту "Южний" та переоголошенню його в електронному форматі: "Закликаю слідкувати, як він відбувається".

Нагадаємо, у жовтні Максим Нефьодов повідомив про два клопотання до суду про припинення діяльності системи публічних електронних закупівель ProZorro. За його словами, позивачами виступають дві невідомі громадські організації. Вони просять суд розглянути доцільність створення системи.

З 1 серпня 2016 р. система забезпечення публічності держзакупівель ProZorro стала обов'язковою по всій Україні.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів