Суд заморозив активи Ахметова в Нідерландах

Суд Амстердама заморозив акції компаній ДТЕК і "Метінвест", виконуючи рішення суду Нікосії

Рінат Ахметов тсн

Виконуючи рішення Кіпрського окружного суду, згідно з яким були заморожені активи власника групи ЅСМ Ріната Ахметова на суму 820 млн дол. у справі "Укртелекому", 5 січня суд Амстердама ухвалив рішення про заморожування акцій компаній підприємця, зареєстрованих у голландській юрисдикції. Рішення стосується компаній Metinvest і DTEK.

Про це йдеться в рішенні суду Амстердама – копію має 112.ua.

Згідно з текстом документа, зокрема, заморожено всі акції SCM Management B.V, DTEK Management B.V., DTEK B.V., DTEK Grids B.V., Metinvest B.V., Premium Household B.V.

Як відомо, Raga Establishment Limited приватизувала "Укртелеком" в 2011 році. Її кінцевим бенефіціаром є колишній голова правління "Родовід банк" Денис Горбуненко. Втім, у ЅСМ уточнили, що "вважають за необхідне встановити реального кінцевого бенефіціара, на користь якого була здійснена приватизація "Укртелекому" і в інтересах якого Горбуненко володіє компанією Raga".

У відповідь на прохання прокоментувати рішення суду Амстердама в прес-службі СКМ заявили сьогодні 112.ua, що не мають інформації "про якісь нові позови до компаній Групи СКМ окрім позову на Кіпрі". "Наскільки ми розуміємо, інформація, що є у вас, стосується формального виконання ухвали кіпрського суду на території Нідерландів. Наша позиція щодо самого визначення суду на Кіпрі викладена в заяві від 5 січня", - заявили в прес-службі.

Також уточнили, що активи групи СКМ продовжують працювати в звичайному режимі.

Як відомо, 5 січня компанія заявила, що оскаржить рішення суду Нікосії про заморожування активів на суму 820 млн дол. Також уточнили, що згідно з розпорядженням суду про заморожування пан Ахметов та інші респонденти можуть вільно розпоряджатися своїм майном доти, доки активи будуть зберігатися на рівні як мінімум 820,5 млн дол. (тобто сума, необхідна Raga в судовому розгляді).

8 січня пройшла апеляція в суді Кіпру – рішення не було ухвалено. Наступне засідання призначено на 27 лютого.

Нагадаємо, Кіпрський окружний суд заморозив активи Ахметова на суму 820 млн дол. у справі "Укртелекому". Серед заморожених активів є і лондонська квартира Ахметова у Гайд-парку в Лондоні: на момент придбання вона була найдорожчою приватною резиденцією у Великобританії.

Новини за темою: Стало відомо щодо списку активів Ахметова, які може бути заморожено за рішенням суду

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів