Суд Лондона призупинив виконання рішення про виплату Росії боргу в 3 млрд дол. до завершення розгляду апеляції України, - Мінфін

Також суд відмовив у задоволенні клопотання довіреної особи щодо забезпечення витрат і погодився з позицією України, що питання відшкодування витрат на судовий розгляд повинно бути детально вивчене

eizvestia.com

Високий суд Лондона ухвалив позицію України і призупинив виконання судового рішення до завершення розгляду апеляційної скарги України щодо повернення Росії 3 млрд доларів. Про це повідомляє прес-служба Міністерства фінансів України.

"Важливим також є те, що на цьому засіданні англійський суд підтвердив, всупереч спробам Росії встановити обтяжливі умови для прав України на апеляцію, що Україні було надано безумовний дозвіл на оскарження рішення в Апеляційному суді. Дійсно, у своєму останньому рішенні суддя Блер визнав, що це є саме тим випадком, коли виконані граничні умови для надання дозволу на апеляцію, а саме апеляція має реальні шанси на успіх", - йдеться в повідомленні.

Крім того, суд відмовив у задоволенні клопотання довіреної особи щодо забезпечення витрат і погодився з позицією України, що питання відшкодування витрат на судовий розгляд повинно бути детально вивчене судом, який відбудеться не раніше завершення розгляду апеляційної скарги України.

В той же час Мінфін Росії акценирует увагу на те, що Високий суд Лондона постановив, що крім основного боргу на $3 млрд і невиплаченого купона на $75 млн Україна повинна заплатити штрафні відсотки на основний борг і суму невиплаченого купона. За даними Мінфіну РФ, щодня штрафний відсоток складає більше $673 тис. і розраховується з 21 грудня 2015 року.

"Таким чином, сума штрафу за станом на 26 липня 2017 року (за 584 дні) становить $393 млн. Це означає, що на сьогоднішній день Україна заборгувала Росії $3,47 млрд. Крім того, суд зобов'язав Україну відшкодувати Росії судові витрати в розмірі £2,8 млн ($3,6 млн)", - зазначають у російському відомстві.

При цьому Міністерство фінансів Росії визнає, що "У зв'язку з невеликим терміном, що залишився до розгляду апеляції, Високий Суд Лондона очікувано продовжив до винесення вердикту по апеляції дію раніше прийнятого ним рішення, що виключає можливість застосування заходів примусу щодо повернення Україною позикових коштів".

Новини за темою: Мінфін РФ розцінив рішення суду Лондона як таке, що зобов'язує Україну виплатити "борг Януковича"

Як відомо, Україна отримала від РФ кредит в 3 млрд дол. при президенті Вікторі Януковичі в грудні 2013 р. Київ наполягав на визнанні боргу комерційним з його подальшою реструктуризацією та списанням частини заборгованості. У свою чергу Росія відмовилася від реструктуризації на умовах, прийнятих приватними кредиторами України, і зажадала визнати борг державним.

У грудні 2015 р. Кабінет міністрів України ввів мораторій на виплату 3 млрд дол. за єврооблігаціями. У лютому 2016 р. Росія подала позов проти України в Високий суд Лондона по стягненню боргу.

Як повідомлялося, Міністерство фінансів України подало апеляцію на рішення Високого суду Лондона за позовом Росії до України щодо єврооблігацій на 3 млрд дол.

Суд Лондона призупинив виконання рішення про виплату Росії боргу в 3 млрд дол. до завершення розгляду апеляції України.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів