Співпраця України з МВФ не ефективна, - експерт

Співпраця України з Міжнародним валютним фондом не ефективна. Таку думку висловив економічний експерт Віктор Скаршевський.

"Зовнішній борг мав би зменшитися, тому що вони допомагають розрахуватися нам зі старими боргами. Так він не зменшився, а навпаки, збільшився ще на 10 млрд дол. Навіть за цим показником - це вже не ефективна співпраця. Другий показник: програма була розрахована на 18 млрд дол. кредитів від МВФ, а отримали лише половину, і все, завершилася ця програма, і почали нову", - зазначає експерт.

При цьому про умови нової програми співпраці України з МВФ поки достовірно говорити рано, але, за прогнозами фахівців, вони будуть ще більш жорсткими і не виключають нового підвищення ціни на газ для населення вже в наступному році.

Також МВФ у своєму жовтневому звіті назвав Україну найбіднішою країною Європи з найменшим внутрішнім валовим продуктом на душу населення.

"За підрахунками експертів фонду в нашій країні ВВП на душу населення складає 2 660 дол., у Молдові цей показник – 2 690 дол., у Білорусі – 5 730 дол., у Росії – 10 960 дол. Таких "запаморочливих" показників Київ досяг, не просто тісно співпрацюючи з МВФ, а під його невсипущим контролем і чуйним керівництвом. Україна не тільки загрузла в боргах, вона задихається під тягарем взятих на себе непосильних зобов'язань", - вважає член партії "За життя" Віктор Медведчук.

Опозиційні політики називають нинішнє співробітництво з МВФ головною причиною проведення неконституційних реформ і постійного підвищення тарифів, як це вкотре сталося днями.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів