СОТ підтримала ЄС у суперечці з Росією щодо імпорту свинини

Росія в 2014 році заборонила поставки продукції свинарства з країн ЄС через АЧС

Фото з відкритих джерел

Всесвітня торгова організація визнала незаконним російський заборону на імпорт живих свиней, свіжої свинини та іншої продукції свинарства з ЄС. Про це повідомляє сайт Єврокомісії.

Постанова стосується заборони, введеного Росією на початку 2014 року через певне число випадків африканської чуми свиней (АЧС) на території ЄС поблизу кордону з Білоруссю.

Новини за темою: Україна відкрила ринок для свинини і яловичини з Канади

"Цей захід не базується на відповідних міжнародних стандартах і порушує правила Угоди СОТ щодо застосування санітарних і фітосанітарних заходів. Окремі російські заборони на імпорт з Польщі, Литви і Естонії отримали таку ж критику з боку панелі", - йдеться в заяві.

Новини за темою: Білорусь через АЧС обмежила ввезення свинини з Полтавської області

Група підкреслила, що держави-члени СОТ можуть скористатися своїм правом, щоб визначити відповідний рівень санітарної охорони і відповідно обмежити імпорт на основі санітарно-технічних умов, але це стосується лише випадків, коли це робиться у відповідності з правилами СОТ.

"СОТ посилає сильний сигнал Росії і всім членам СОТ щодо їх зобов'язань щодо дотримання міжнародних стандартів, зокрема, в даному випадку, принципу регіоналізації (який дозволяє торгувати окремих районах країни, які визнаються вільними від шкідників або хвороби, навіть якщо ситуація на решті території країни не найсприятливіша) і вимагає проведення оцінки ризику, яка ґрунтується на наукових даних", - йдеться в заяві.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів