Скасування квоти на імпорт російського вугілля загрожує вугільній галузі України занепадом, - експерт

На думку Волинця, в 2014 році варто очікувати зменшення вуглевидобутку, зупинки шахт та їх закриття, а також втрати близько 50 тис. робочих місць

112.ua
Після того, як Україна з 1 січня 2014 року скасує квоти на імпорт російського вугілля, варто очікувати зменшення вуглевидобутку, зупинки шахт та їх закриття, а також втрати близько 50 тис. робочих місць. Такий прогноз в ефірі телеканалу "112 Україна" висловив голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.

"Є велика загроза для занепаду вугільної галузі України. У минулому році в Україну було ввезено 14,2 млн тонн вугілля. У цьому році введено квотування, і тому обмежено до 11,2 млн тонн. Але зараз Росія натиснула і змусила Україну з першого січня 2014 року не вводити квоту на ввезення вугілля. Крім того, Україна ввела ще пільговий тариф на перевезення вугілля по своїй території до портів, а також до споживача всередині країни. Так було створено ще одну умову для протегування російського вугілля до споживання в Україні", - заявив Волинець.

Волинець висловив думку, що Україні зручніше добувати своє вугілля для власних споживачів. Також він вважає, що в разі, якщо Україна імпортує в 2014 р. 37 млрд куб. м газу, вугілля може взагалі стати непотрібним, а Україна опиниться в енергетичній залежності від Росії.

18 грудня міністр економічного розвитку і торгівлі України Ігор Прасолов в Москві заявив, що Україна не буде вводити квоти на російське вугілля в 2014 р.

Нагадаємо, уряд України 1 червня 2013 р. ввів квоти на імпорт російського вугілля обсягом 10,2 млн тонн. Проте вже в кінці вересня міністерство запропонувало збільшити квоту на імпорт коксівного вугілля у 2013 р. на 10% - до 11,2 млн тонн. На 1 грудня 2013 р. квота на імпорт коксівного та бітумінозного вугілля вибрана на 88,68%. Квоти вводилися через накопичення залишків вітчизняного вугілля на складах виробників.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів