Фото з відкритих джерел
Процедура закупівлі препаратів через міжнародні організації запрацює наступного року. Про це розповів заступник голови Адміністрації президента (АП) Дмитро Шимків, повідомляє "ВВС Україна".

"Державні закупівлі ліків через міжнародні організації почнуть працювати наступного року. У міжнародних організацій середній період прийняття рішень - 6-8 місяців. Це їхній процес, не ми придумали. Закон було непросто прийняти: існували три групи, через це сварилися і закидали один одного лайном. Я витратив 9 годин на переговори, щоб підвести ці групи до спільного знаменника і проекту", - зазначив він.

Новини за темою: Частка українських фармвиробників у держзакупівлях становить 6% при 70% частки ринку, - Богомолець

Нагадаємо, у квітні Порошенко підписав закон про держзакупівлі ліків. Глава держави назвав цей закон "потужним ударом по фармакологічній мафії". Раніше Верховна Рада дозволила купувати ліки через міжнародні організації. Закон пропонує зміни до законодавства, що дозволить здійснювати закупівлю лікарських засобів і медичних виробів із залученням спеціалізованих організацій, якы здійснюють закупівлі та надають урядам та/або іншим відповідні послуги.