Шлапак заявив, що Фонду гарантування вкладів до кінця року необхідно 16 млрд грн

За словами Шлапака, 5 млрд грн із 16 млрд грн, які необхідні Фонду гарантування вкладів, НБУ вже надав

112.ua
Фонду гарантування вкладів фізичних осіб для виконання зобов'язань перед вкладниками по виплаті гарантованої суми відшкодування до 200 тис. грн необхідно до кінця поточного року 16 млрд грн, з яких він поки отримав 5 млрд грн від Національного банку України (НБУ), а інші кошти має виділити уряд у вигляді облігацій внутрішньої держпозики (ОВДП). Про це заявив міністр фінансів Олександр Шлапак.

"У Фонді гарантування коштів у даний час немає. Якщо не приймемо (законопроекти, - ред.), то позбавимо права вкладників на одержання гарантованої суми відшкодування", - повідомив міністр, представляючи два законопроекти у Верховній Раді.

Новини за темою: Шлапак заявив, що Україна не потребує реструктуризації держборгу

Він нагадав, що раніше депутати правками до держбюджету-2014 вже передбачили випуск ОВДП на 10,1 млрд грн, які повинні бути обмінені на векселі ФГВФО, однак без прийняття двох додаткових законопроектів здійснити цю операцію не можна.

Проте для ухвалення результативного рішення Раді не вистачило кількох голосів при першому голосуванні, так і при декількох повторних.

Опоненти законопроектів зазначили, що вони, фактично, перекладають фінансування Фонду гарантування на платника податків, тоді як відповідальність повинні нести власники банків.

Нагадаємо, раніше Верховна Рада України погодилася надати право Кабінету міністрів України здійснювати випуски облігацій внутрішньої державної позики в обмін на векселі Фонду гарантування фізичних осіб (ФГВФО) для забезпечення фінансової підтримки фонду. За відповідне рішення проголосували 227 депутатів.

Джерело: Интерфакс-Украина

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів