Для уникнення катастрофічних наслідків безробіття необхідно створювати робочі місця, - Бойко
Політик назвав три пункти, на яких потрібно засновувати програму створення робочих місць
18:14 07.06.2016
Щоб уникнути катастрофи через безробіття, що зростає, пріоритетним завданням має бути створення робочих місць. Таку заяву зробив глава парламентської фракції "Опозиційного блоку" Юрій Бойко.
"У країні дуже серйозна ситуація з безробіттям. Тільки за офіційними даними в Україні майже 2 млн безробітних і понад 5 млн трудових мігрантів, тобто людей, які виїхали за кордон шукати роботу. Все це може призвести до економічної і демографічної катастрофи", - підкреслив політик.
Бойко навів приклад Кременчуцького заводу залізобетонних шпал, де ще кілька років тому працювало понад 1 тис. осіб, а сьогодні тут працюють всього 100 осіб, а завод - на 10% своїх можливостей.
Політик стверджує, що "Укрзалізниця" залишила підприємство без замовлень, оскільки порушувалося законодавство при проведенні тендерів, і замість вітчизняної закуповували продукцію за кордоном або в окремих підприємств, які лобіювалися керівництвом залізниці.
Виробництво практично зупинилося два роки тому, тому масових скорочень уникнути не вдалося. Жителі селища при заводі скаржиться, що через безробіття молодь залишає селище, і навіть пенсіонери змушені працювати через високі ціни і тарифи. Крім того, в селищі закрився садок, а завод не має можливості допомагати школі.
Як зазначив політик, ситуація на Кременчуцькому заводі залізобетонних шпал яскраво демонструє стан вітчизняної промисловості загалом.
"Уряд і влада не займаються реальним сектором економіки, вони зайняті пошуком кредитів. А такі підприємства, як це, і тисячі інших залишилися без уваги і підтримки", - сказав Бойко, підкресливши, що сьогодні пріоритетом повинна стати боротьба з безробіттям та створення нових робочих місць.
Політик вважає, що в уряді повинна бути програма створення нових робочих місць, яка базується на трьох пунктах, які лягли в основу програми його політсили зі створення робочих місць: пільгове оподаткування, доступне кредитування (кредити повинні бути не під 25% річних) і зупинка свавілля з боку правоохоронних органів, які втручаються у роботу бізнесу.