Шабунін та Каленюк намагаються "про всяк випадок" заборонити будь-які інвестиції в Україну, - експерт

Центр протидії корупції (ЦПК) використовує закон про номінального утримувача (№6141) як привід нагадати про себе. Про це повідомляє у статті "Борги розбрату" сайт телеканалу "Еспресо TV".

За словами генерального директора інвестиційної компанії Dragon Capital Томаш Фіала, прийнятий парламентом закон спростив вхід зарубіжних інвесторів на ринок України, що буде "позитивно для всіх інвесторів і ринку в цілому". Раніше, щоб придбати активи в Україні, нерезиденту потрібно було або зареєструвати тут юрособу, або відкрити рахунок у цінних паперах в українському депозитарії, що в сумі займало близько трьох місяців. Тепер досить мати рахунок у цінних паперах глобального кастодіана – великого банку і фінкомпанії, що працюють на світових ринках. Україна не послаблює контроль за походженням коштів інвесторів-нерезидентів, а лише приводить свою вкрай зарегульовану нормативну базу до міжнародних стандартів.

"Дар'я Каленюк наводить як аргумент, чому Україна не повинна ухвалювати законопроект про номінального утримувача, історію з "грошима Януковича". Але це очевидна маніпуляція. По-перше, зараз законодавство з фінмоніторингу набагато жорсткіше за нормативну базу, що діяла в 2013 році. По-друге, оточення Януковича через низку кіпрських компаній відкрило в "Ощадбанку" рахунки і завело на них мільярди, оскільки тодішнє керівництво держбанку було у януковичів в кишені. І на "чистоту" походження коштів кіпрських компаній - нерезидентів зі зрозумілих причин дивилися крізь пальці. До речі, на сьогодні цю ситуацію не розслідувано до кінця, бо банкіри в бігах. У нас же чомусь антикорупціонери до цієї історії прив'язують ICU, хоча брокер ні в перевірці засобів, ні в придбанні ОВДП ніякої ролі не грав – його притягли, так як незадовго до того в законодавстві з'явилася вимога проводити операції виключно з брокером. І перевірку засобів нерезидентів, і схему купівлі ОВДП повністю організував Ощад. За Януковича підконтрольний владі держбанк взяв на себе повноту відповідальності і фактично легалізував кошти сумнівного походження, щоб вони могли далі на абсолютно законних підставах використовуватися в Україні. Але за Януковича відбувалося і не таке. То це привід, щоб сьогодні "про всяк випадок" забороняти будь-які інвестиції в Україну та завішуватися від всього світу залізною фінансовою завісою?"  стверджує політичний експерт Тарас Загородній.

На думку видання, керівники ЦПК трансформували своє "захоплення" антикорупцією спочатку в бізнес, а потім і в політику, тому атака на закон є елементом політичної самореклами.

"Як і багато інших організацій подібного роду, ЦПК, звичайно ж, заполітизований. Так навіть деякі західні дипломати вважають. Вони вважають Шабуніна вже не стільки громадським активістом, скільки політичним активістом. Тому я переконаний, що Шабунін уже політик і далі буде брати участь у політичній діяльності", - коментує політолог Володимир Фесенко.

Нагадаємо, Верховна Рада 15 травня ухвалила законопроект № 6141 "Про внесення змін в деякі законодавчі акти України щодо сприяння залученню іноземних інвестицій". Уряд включив проект в свій пакет із 35 законопроектів, покликаних вирішити п'ять основних завдань: захист бізнесу, дерегуляція, поліпшення ділового клімату, полегшення доступу до фінансування та ресурсів, заохочення інвестицій.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів