Фото з відкритих джерел

"Сбєрбанк" Росії назвав рішення Ради національної безпеки й оборони України (РНБО) про санкції "дискримінаційним" та "політично умотивованим". Про це йдеться в заяві банку, передає "Інтерфакс-Україна".

"Ми розчаровані рішенням української влади про введення санкцій щодо ПАТ "Сбєрбанк". Вважаємо це рішення дискримінаційним, політично-вмотивованим, не зумовленим якими-небудь діями нашого дочірнього банку, які порушують закони України", - йдеться в повідомленні.

У сформованих умовах банк планує узгодити з Нацбанком подальші дії та сподівається на підтримку у відновленні нормальної роботи, а також на зусилля менеджменту щодо зняття обмежень на клієнтські операції.

"Сбєрбанк" також звертається до президента України з проханням "відновити правопорядок, розблокувати центральний та інші офіси банку і забезпечити нормальні умови для обслуговування банком своїх клієнтів - кількох десятків тисяч українських юридичних осіб та більше мільйона приватних клієнтів - громадян України".

У введенні санкцій банк бачить небажаність для нинішньої влади присутності інвестицій "Сбєрбанку" в країні.

"Введення санкцій на тлі фізичного блокування центрального офісу та низки відділень банку представниками радикальних організацій, а також безперервних актів вандалізму щодо майна банку при повному потуранні органів правопорядку, які вже призвели до введення лімітів на клієнтські операції, є підтвердженням небажаності для нинішньої влади присутності інвестицій "Сбєрбанку" в країні", - йдеться в повідомленні банку.

Як повідомлялося, 16 березня Петро Порошенко ввів у дію рішення РНБО про санкції щодо банків з російським капіталом.

РНБО дала Нацбанку і СБУ добу для внесення пропозицій щодо санкцій проти банків з російським капіталом.

Нагадаємо, протягом кількох днів банки з російською часткою в капіталі зазнавали нападів по всій Україні. Після цього український дочірній банк "Сбєрбанку" Росії ввів обмеження на зняття готівкових коштів в розмірі 30 тис. грн, або еквіваленту цієї суми в іноземній валюті через каси банку на добу на одного клієнта.