Розслідування МЕРТ щодо ситуації з імпортом сірчаної кислоти може завершитися запровадженням спецмита, - ЗМІ

Ініціатором таких дій стала низка підприємств хімічної промисловості. У свою чергу українські промисловці занепокоєні такою ініціативою, оскільки негативні наслідки від такого розвитку подій ляжуть виключно на їхні плечі

Открытый источник

У планах Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі провести розслідування стосовно імпортерів, результатом якого повинно стати обкладення їх спеціальним митом на ввезення сірчаної кислоти в Україну, йдеться в статті на "Обозревателе".

Ініціаторами цих дій стала низка підприємств хімічної промисловості. Однак якщо цей сценарій реалізують, то конкуренція, яку забезпечує імпорт, буде вбита, і українським виробникам доведеться закуповувати необхідну їм сировину виключно у вітчизняних виробників-монополістів за цінами, які компанії встановлять на свій розсуд. Це пов'язано з тим, що в Україні діє всього вісім підприємств з виробництва сірчаної кислоти і лише чотири з них роблять це не лише для внутрішніх потреб, але і для великих промислових споживачів.

Однак негативні наслідки від такого розвитку подій ляжуть виключно на плечі українських промисловців, у котрих вже викликає занепокоєння небезпечна ініціатива, яку намагаються проштовхнути.

Новини за темою: МЕРТ підозрюють у замовному розслідуванні з питання імпорту сірчаної кислоти, - ЗМІ


Так, вони стурбовані тим, що дефіцит сірчаної кислоти для виробничих цілей становить не менше 30%. Станом на перше півріччя 2017 року частка імпорту сірчаної кислоти в покриття попиту становила 55%. Очевидно, що за таких умов багато промислових підприємств просто не зможуть функціонувати без імпорту.

Що стосується аргументів про те, що для виробничих потреб можна обійтися сировиною вітчизняного виробництва, то вони безпідставні. Адже імпорт сірчаної кислоти в Україні викликаний безліччю об'єктивних причин.

По-перше, Україна втратила території Донбасу з його високосірковим вугіллям та ПАТ "Кримський Титан", а Костянтинівський хімічний завод став банкрутом у 2017 році. На всі ці підприємства припадало близько 50% виробленої сировини.

Новини за темою: Спецрозслідування щодо сірчаної кислоти загрожує ускладненням торговельних відносин з ЄС, - експерт


По-друге, навіть якщо перераховані підприємства залишилися б під контролем України або їхні колишні керівники не втекли на територыю ОРДЛО, відмовитися від імпорту все одно неможливо. Адже українська сировина для виробництва сірчаної кислоти часто не відповідає необхідним нормам і показникам якості, бо містить в собі різні домішки, що збільшують кількість шкідливих викидів і, як наслідок, обіцяють серйозні екологічні проблеми.

По-третє, окрім недостатності виробничих потужностей, гостро стоїть і проблема браку цистерн для перевезень в цій галузі хімічної промисловості.

Таким чином, ініційоване розслідування проти імпорту сірчаної кислоти з метою встановлення імпортних мит призведе до збільшення прибутків виключно комерційних виробників, а не державних підприємств, говориться в матеріалі.

Новини за темою: На ринку сірчаної кислоти України повинна бути конкуренція, а не монополія, - експерт

Як повідомлялося раніше, в серпні минулого року СхідГЗК і "Сумихімпром", що займають домінуюче становище на ринку сірчаної кислоти, звернулися в МЕРТ зі скаргою на імпорт цієї сировини, який, на їхню думку, завдає шкоди українським хімікам. У свою чергу, чиновники Мінекономторгівлі без будь-яких попередніх досліджень відкрили спеціальне розслідування.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів