РосЗМІ: "Нафтогаз" вимагає у "Газпрому" підвищити тарифи на транзит газу

"Нафтогаз" нібито наполягає на підвищенні тарифу вже в 2018–2019 роках

"Укртрансгаз"

За даними джерел російського видання "Комерсант", НАК "Нафтогаз України" готовий зберегти ставку транзиту російського газу в 2020-2028 роках на нинішньому рівні, але в обмін на це російський "Газпром" повинен погодитися на зростання в 2018-2019 році тарифів на третину і прокачування по 110 мільярдів кубометрів газу на рік, передає "Коммерсант".

За даними джерела видання, умови комерційний директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко нібито направив заступнику голови правління "Газпрому" Олександру Медведєву на травневих святах.

Новини за темою: Путін заявив, що готовий зберегти транзит газу через Україну

Згідно з цими даними, "Нафтогаз" пропонує такі варіанти — самостійне бронювання "Газпромом" потужностей газотранспортної системи (ГТС) України або їх бронювання клієнтами "Газпрому" (останнє фактично означає здачу газу "Газпромом" на східному кордоні України). У цих випадках застосовним правом для контракту буде українське, яке, наполягає "Нафтогаз", зараз гармонізовано з енергозаконодавством ЄС.

Інший варіант — продаж газу "Нафтогазу" на східному кордоні України зі зворотною купівлею цього обсягу на західній (газовий своп). У цьому випадку плата за транзит буде оформлена як маржа між угодами, і "Нафтогаз" готовий на контракт по іншому праву, в тому числі за шведським (як зараз у транзитному контракті).

Новини за темою: Німеччина вважає, що гарантії РФ щодо транзиту через Україну є необхідною умовою для Nord Stream 2

Що стосується рівня тарифів на прокачування, то "Нафтогаз" наполягає на їх підвищенні вже в 2018–2019 роках (тобто в рамках чинного контракту), вважаючи ціни заниженими.

За словами співрозмовників видання, "Газпром" на переговорах зайняв позицію, згідно з якою після 2019 року плата за транспортування газу від кордону з РФ до Німеччини через центральний коридор (Україна, Словаччина, Чехія) повинна бути порівнянна з тарифом на будову трансбалтийського газопроводу "Північний потік-2". За розрахунками "Нафтогазу", в такому разі тариф через Україну має впасти в 2,5 рази, до 1 дол. за 1 тис. кубометрів на 100 км.

Новини за темою: Прибуток від транзиту газу за рік зріс на 27%, - "Нафтогаз"

Як стверджують джерела "Комерсанта", якщо "Газпром" наполягає на зниженні тарифів або відмовиться гарантувати завантаження ГТС в 110 млрд кубометрів, "Нафтогаз" хоче вимагати в арбітражі компенсації знецінення ГТС через неповну окупність інвестицій. Розмір знецінення при тарифі в 1 дол. і транзит до 13 млрд кубометрів "Нафтогаз" оцінює в 11 млрд дол., при поточному тарифі та транзиті в 65 млрд кубометрів — в 6 млрд дол.

Видання відзначає, що в "Газпромі" відмовилися від коментарів.

У той же час головний комерційний директор групи "Нафтогаз" Юрій Вітренко в своєму Facebook поширив цю статтю і зіронізував щодо лінгвістичної експертизи.

Новини за темою: Припинення транзиту газу через українську територію збільшить ймовірність масштабного конфлікту між Україною і Росією, – Вітренко

"А лінгвістичну експертизу провели? Впевнені в тому, що це ми написали?", - написав Вітренко.

Нагадаємо, 24 квітня російський "Газпром" відкинув можливість продовження контракту про транзит газу з "Нафтогазом". У компанії заявили, що ще не приступали до переговорів про майбутній транзит через Україну - є лише консультації на цю тему. При цьому глава правління "Газпрому" Олексій Міллер раніше заявив, що російська компанія може зберегти транзит газу через Україну.

11 квітня російське видання "Ведомости" повідомляло, що російський "Газпром" і Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" приступили до обговорення умов нового контракту про транзит газу через територію України в Європ. Зазначалося, що йшлося не про перегляд умов чинного до кінця 2019 року контракту, а про новий – з 2020 року. У той же час, які умови транзиту обговорюються, співрозмовники уточнювати не стали, бо переговори на ранній стадії.

Новини за темою: У "Газпромі" відкинули можливість продовження контракту про транзит газу з "Нафтогазом"

Крім цього, 27 березня компанія "Північний потік – 2" (Nord Stream 2 AG) отримала дозвіл на будівництво та експлуатацію газопроводу в німецькій ВЕЗ (Виключна економічна зона). Президент РФ Володимир Путін заявив, що транзит російського газу через територію України буде продовжено після запуску "Північного потоку — 2", якщо це буде економічно доцільно.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів