Росія припинила відвантаження вугілля в Україну, - джерело

За словами джерела, близького до Міненерго України, запасів вугілля на 2 млн тонн вистачить країні не більше, ніж на місяць

Фото з відкритих джерел

Незважаючи на те, що офіційно заборона на експорт російського вугілля в Україну, яким влада пригрозила відповісти Україні на знеструмлення Криму, не був введений, джерела повідомляють, що вугілля перестало проходити кордон між країнами вже 24 листопада, пише "Коммерсантъ".

"І енергетичне, коксівне вугілля на адресу українських споживачів не пропускає митниця",- повідомило джерело в одній вугільній компанії, слова якого підтвердив низка інших операторів.

За словами джерела, близького до Міненерго України, запасів вугілля на 2 млн тонн вистачить країні не більше, ніж на місяць, а основні поставки здійснюються з "неконтрольованих територій". Міністерство шукає варіанти закупівель з-за кордону.

За словами голови фонду енергетичного розвитку Сергія Пікіна, погрози щодо обмеження експорту вугілля з Росії можуть бути зняті у разі відновлення ЛЕП в Криму зусиллями України.

Раніше спостерігачі місії ОБСЄ вже неодноразово фіксували вивезення вугілля із Луганської області в Росії, зокрема через прикордонний пункт "Гуково".

Джерело: "Коммерсант"

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів