Росія може експортувати до Туреччини вугілля з окупованих територій, проводиться розслідування, - Клімкін

За даними міністра, росіяни змішують українське вугілля з російським, аби ускладнити його перевірку

Открытый источник

Україна перевіряє інформацію щодо експорту Росією вугілля з окупованих територій до Туреччини. Про це розповів голова МЗС України Павло Клімкін, передає 112.ua.

"У нас є інформація, що з російського боку є маніпуляції з вугіллям з окупованих територій, яке вони змішують з російським вугіллям, щоб ми не могли це виявити хімічним способом. І потім воно йде до Туреччини. Зараз йде розслідування. До речі, саме таке вугілля, у нас є обґрунтовані підозри, йшло до Польщі. Це не так просто виявити, але маємо послідовно це зробити, щоб таких маніпуляцій не було", - сказав він.

Також Клімкін спростував інформацію про те, що турецькі судна заходять до кримських портів, не зважаючи на те, що Анкара не визнає анексії Криму і продовжує підтримувати територіальну цілісність і суверенітет України.

Новини за темою: Європарламент ухвалив резолюцію, якою засудив дії Росії у Азовському морі

"Офіційно не заходять. Офіційно жодне з них до окупованого Криму не заходить. Були якісь спроби зорганізувати поромне сполучення, такого сполучення також нема. Були випадки маніпуляції, коли ці судна, виключаючи GPS-передатчики, маніпулюючи, намагалися заходити. Про кожен такий випадок, ми їх відслідковуємо, говоримо турецькій стороні, і вони дуже послідовно цьому протидіють. Тож офіційного сполучення у них нема", - підкреслив міністр.

Нагадаємо, Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб (МінТОТ) відзначає тенденцію до зниження заходжень суден під прапорами іноземних держав до портів окупованого Криму.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів