У Мінекономрозвитку заявили, що 37% української економіки є тіньовими

У I кварталі 2016 року рівень тіньової економіки становив 43% ВВП

Фото з відкритих джерел

За попередніми підрахунками Мінекономрозвитку, рівень тіньової економіки в I кварталі 2017 року склав 37% від ВВП, що на 6 відсоткових пунктів менше порівняно з аналогічним показником 2016 року. Про це йдеться в звіті Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

Рівень тіньової економіки в Україні пресс-служба Минэкономразвития

У міністерстві зазначили, що збільшення рівня детінізації економіки стало можливим завдяки зростанню мінімальної зарплати, поліпшенню бізнес-клімату та збереженню тенденції до економічного зростання. У той же час негативно на процес детінізації впливає низька довіра до інститутів влади, збереження викликів фінансовій стабільності країни, а також анексія Криму та бойові дії на Донбасі.

Згідно зі звітом, у I кварталі 2017 року найвищий рівень тіньової економіки зафіксований у фінансовій і страховій діяльності; видобувній промисловості, а також в операціях з нерухомістю. У той же час у сільському, рибному та лісовому господарствах рівень тіньової економіки найнижчий.

Рівень тіньової економіки в Україні пресс-служба Минэкономразвития

Раніше повідомлялося, що за підсумком 2016 року рівень тіньової економіки в Україні становив 34% від офіційного ВВП. У Мінекономрозвитку відзначали, що в 2015 році рівень тіньової економіки становив 40% від ВВП.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...