Рішення ЄС щодо надання Україні 1 млрд євро фіндопомоги сьогодні набуло чинності

Метою надання допомоги є підтримка прогресу реформ в Україні

5 Канал

Рішення Європейського Союзу про надання Україні 1 мільярда євро позик макрофінансової допомоги сьогодні, 9 липня, набуло чинності. Про це йдеться в повідомленні, опублікованому в Офіційному журналі ЄС.

Згідно з документом, метою допомоги є підтримка прогресу реформ в Україні. Документ ще має ратифікувати Верховна Рада України.

Тепер уряд України і Єврокомісія мають підписати меморандум про взаєморозуміння щодо умов надання позик макрофінансової допомоги. Допомога буде розділена на транші, виділення кожного з яких має передувати виконання Україною певних умов.

Так, ЄС вимагає від України, зокрема, утвердження демократії, верховенства права, прав людини, а також боротьбу з корупцією, включаючи створення Вищого антикорупційного суду.

Зазначимо, що Україні вдалося обійти блокування Угорщиною участі в саміті НАТО, і засідання відбудеться спільно з Грузією в Брюсселі. 

Нагадаємо, що 16 травня комітет у закордонних справах Європейського парламенту проголосував за надання макрофінансової допомоги Україні. Однак комітет додав поправку про необхідність оновлення складу Центрвиборчкому. 

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів