Міністр соціальної політики України Андрій Рева в студії "112 України". 14.02.2017
112.ua

Вітчизняна пенсійна система сьогодні знаходиться на межі катастрофи, вважає міністр соціальної політики Андрій Рева. Про це він сказав у "Вечірньому праймі" на "112 Україна".

Доходи ПФУ, за словами Реви, покривають лише 50% потреб Фонду.

Новини за темою: У БПП допускають підвищення пенсійного віку через 5-10 років

"Ми сьогодні знаходимося в ситуації, за якої мінімальна пенсія 1247 грн, при цьому ще кілька сотень тисяч осіб отримують пенсію 949 грн, середня пенсія 1823 грн по Україні, 12 млн. пенсіонерів. І для того, щоб заплатити їм ці мізерні пенсії доходів Пенсійного фонду вистачає рівно на половину. Другу половину ми дотуємо з бюджету. Це нормальна ситуація? Нам потрібен МВФ, щоб побачити, що там катастрофа, що це мізерний рівень пенсійного забезпечення. Сьогодні ми дотуємо з бюджету на половину, воююча країна, в якій 134 млрд витрачається на національну оборону і безпеку і 140 млрд витрачається на дотацію Пенсійного фонду. При цьому це найнижчий рівень пенсійного забезпечення в Європі. Тому тут МВФ не потрібен. Тут потрібно ставити запитання до всієї влади в Україні, як ми дожилися до такого, що ми сьогодні стоїмо перед можливою катастрофою, причому колосальною катастрофою", - заявив міністр.

Новини за темою: Кабмін планує внести в Раду законопроект про пенсійну реформу до 16 травня, - Рева

Як повідомлялося, Міжнародний валютний фонд вважає передчасним введення другого рівня пенсійної системи. Про це написав глава місії МВФ в Україні Рон ван Роден у своїй статті, передає "Економічна правда". У свою чергу Розенко заявив, що зараз Кабінет міністрів ще напрацьовує свій варіант пенсійної реформи.

Раніше прем'єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив, що пенсійна реформа передбачає підвищення пенсій з жовтня і скасування їх оподаткування.