Міністр соціальної політики Андрій Рева в студії "112 Україна". 1.12.16
112.ua

В Україні необхідно побудувати трирівневу систему пенсійного забезпечення, заявляє міністр соціальної політики Андрій Рева. Про це він сказав у "Вечірньому праймі" на "112 Україна".

"Наша кінцева мета – це побудова трирівневої системи пенсійного забезпечення: солідарної, обов'язкової накопичувальної та добровільної накопичувальної. Тобто класичної моделі. Але в цій моделі кожен рівень пенсійного забезпечення має свою долю. Так ось, при всіх розкладах 75% базової пенсії – це виплати із солідарної системи", - сказав міністр.

Новини за темою: Рева заявляє, що пенсійна система України сьогодні стоїть перед катастрофою

"Перше, що ми повинні зробити, - навести порядок у солідарній системі. Якщо подивитися нинішнє законодавство, а воно передбачає запровадження другого рівня, загальнообов'язкової накопичувальної, там чітко поставлено вимогу, коли це можливо. Це можливо тоді, коли дефіцит Пенсійного фонду буде зведена на немає. Тобто коли буде досягнута стабільність нинішньої солідарної системи. Якщо її сьогодні немає – немає умов для того, щоб її сьогодні зробити", - вважає Рева.

Втім, додає він, це не означає, що така можливість не виникне завтра.

Як повідомлялося, Міжнародний валютний фонд вважає передчасним введення другого рівня пенсійної системи. Про це написав глава місії МВФ в Україні Рон ван Роден у своїй статті, передає "Економічна правда". У свою чергу Розенко заявив, що зараз Кабінет міністрів ще напрацьовує свій варіант пенсійної реформи.

Раніше прем'єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив, що пенсійна реформа передбачає підвищення пенсій з жовтня і скасування їх оподаткування.