Пивоварський порівняв "Укрзалізницю" з коровою: Багато років доїли, але годували нечасто

Міністр нагадав, що за тиждень загорілося два тепловози

112.ua

Міністр інфраструктури Андрій Пивоварський порівняв Державну адміністрацію залізничного транспорту України ("Укрзалізницю") з коровою, яку багато років доїли, але годували нерегулярно. Про це він заявив в ході брифінгу, який транслював телеканал "112 Україна".

"Олександр (новий в. о. гендиректора "Укрзалізниці" Олександр Завгородній, - ред.) має багаторічний досвід роботи на залізниці, він технар. Враховуючи ту технічну ситуацію, яка зараз складається на залізниці, враховуючи, що ми вже на завершальному етапі корпоратизації, зараз потрібна людина, яка активно займеться відновленням основних засобів. За останні сім днів у нас два тепловози, які перевозили пасажирів, загорілися, це Івано-Франківськ та Миколаїв, це не просто так. Якщо говорити такою простою мовою, то "Укрзалізниця" багато років як корівка. Якщо аналог такий провести з корівкою, то її доїли, а годували нерегулярно і нечасто. Що ми зараз маємо? Проблема з тягою, проблеми з вагонами, проблеми з колією, в технічному стані це у нас суцільна проблема, її треба вирішувати", - сказав Пивоварський.

Новини за темою: У поїзді Київ – Миколаїв під час руху виникла пожежа

"У нас є проблема з полотном, ми сповільнюємо наші потяги, тому що несистемне інвестування у полотно призвело до того, що ми змушені сповільнювати. Зараз створена програма закупівель на 2016 рік, що дозволить у певній мірі, враховуючи, які обмежені кошти є на 2016 рік, відновити полотно, відремонтувати певну частину електрогосподарства. Але це точкові рішення, а у нас повинні бути системні рішення. І системні рішення – це новий закон про залізничний транспорт, який вже місяць у публічному обговоренні. Нам треба створювати нові фінансові програми підтримки "Укрзалізниці" щодо відновлення тяги, нам потрібні нові програми з відновлення полотна, нам потрібно створити умови, за яких бізнес, приватний бізнес, буде більш активно інвестувати у вагонне господарство", - підкреслив Пивоварський.

Також міністр повідомив, що зараз завершується корпоратизація "Укрзалізниці" і через півтора місяці буде оголошено конкурс на її керівника.

Нагадаємо, 8 липня стало відомо про те, що новим головою комісії з реорганізації "Укрзалізниці" та виконуючим обов'язки генерального директора призначено Олександра Завгороднього.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів