Виконавчий директор МВФ Крістін Лагард МВФ
Антикор

Питання виділення Україні траншу за програмою розширеного фінансування (EFF) на 1 млрд дол. зникло з порядку денного ради директорів МВФ 20 березня. Про це свідчить розклад засідань, опублікований на сайті МВФ.

Згідно з календарним планом, найближче засідання Ради директорів відбудеться 20 березня, і на ньому буде розглянуто тільки питання Катару. Якоїсь інформації щодо причин таких змін на сайті немає.

Джерело, близьке до переговорів, повідомило агентству "Інтерфакс-Україна", що ймовірною причиною перенесення терміну розгляду українського питання є рішення РНБО України, ухвалене цього тижня, щодо припинення товарообігу з окремими районами Донецької та Луганської областей.

Інше джерело відзначило також, що припинення транспортного сполучення з тимчасово неконтрольованими територіями потребує перегляду макропоказників, закладених у програмі. За його словами, цю роботу може бути здійснено в дуже короткі терміни.

Нагадаємо, питання виділення Україні траншу за програмою розширеного фінансування (EFF) на 1 млрд дол. раду МВФ планував розглянути в понеділок, 20 березня.

Новини за темою: Порошенко розраховує на отримання Україною траншу від МВФ в 1 млрд доларів у березні

Відкрита в березні 2015 р. чотирирічна програма EFF загальним обсягом близько 17,11 млрд дол. з першим траншем в 5 млрд дол. передбачала щоквартальний перегляд програми, виділення в 2015 р. ще трьох траншів по 1,63 млрд дол. і зменшення квартальних траншей в 2016-2018 роках до 0,61 млрд дол.

13 лютого 2017 р. директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард заявила, що переговори Міжнародного валютного фонду з Україною щодо виділення чергового траншу кредитної програми просуваються добре.

Зазначимо, 4 березня МВФ погодив з Україною меморандум про третій перегляд програми в рамках механізму EFF.

Відзначимо, що 15 березня РНБО заборонила переміщати вантажі через лінію зіткнення на Донбасі.