Пинзеник: На укладення і прийняття бюджету впливали два чинники - близькість виборів і співпраця з МВФ

Він зазначив, що в цьому році важливість співпраці з МВФ пересилила передвиборчий популізм

Обозреватель

Народний депутат Віктор Пинзеник зазначив, що бюджет на 2019 рік приймався в умовах реакції на близькість виборів і необхідність продовжувати співпрацю з Міжнародним валютним фондом. Саме це визначило багато того, що було внесено в підсумковий документ, розповів він в інтерв'ю для "112 Україна".

"Як не дивно, бюджет приймався в умовах реакції на дві серйозні проблеми. Перше, вибори. Це означає, що завжди дух популізму перемагає. і не такими майданчиками, бо майданчики присутні кожного року, а якимись цукерками на період виборів. І друге, загроза не отримати кошти МВФ. Одна з речей, яку б я сприйняв позитивно, що популізм не зіграв ту роль, яку грав завжди", - заявив він.

Зокрема, йдеться про підвищення тарифів на газ.

"Я не пам’ятаю в історії України ситуації, коли б за кілька місяців до виборів приймали рішення про підвищення цін на газ. Це рішення відноситься до класу тих непопулярних, які політики взагалі не хочуть приймати, а тим більше напередодні виборів. Але переважило те, що без співпраці з МВФ ми могли б отримати дуже серйозні наслідки. Я радий тому, що все ж таки популізм не зіграв провідної ролі. Хоча багато речей, які є у бюджеті, ще раз наголошую, я б не хотів, щоб вони там були", - підкреслив він.

Нагадаємо, близько 06:00 "бюджетної ночі" депутати 240 голосами в цілому ухвалили законопроект про державний бюджет на 2019 рік.

Верховна Рада 4 грудня розблокувала підписання закону про бюджет на 2019 рік, відхиливши проекти постанов про скасування голосування "бюджетної ночі".

7 грудня президент України Петро Порошенко заявив, що підписав закон про державний бюджет на 2019 рік.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів