Прикордонники здобули докази незаконного використання Росією захоплених у Криму бурових

На кількох МСП зафіксовано обладнання, яке підтверджує проведення бурових робіт

Захоплена бурова установка ГПС

Корабель Морської охорони обстежив близько 20 об'єктів на чотирьох газових родовищах, захоплених Росією в морській економічній зоні України, в північно-західній частині Чорного моря. Про це йдеться в повідомленні Держприкордонслужби України.

Обстеження було проведено ДПСУ спільно із представниками НАК "Нафтогаз України", ВАТ "ДАТ Чорноморнафтогаз", військової прокуратури, прокуратури АР Крим, ГУ Нацполіції АР Крим, Державного геологічного контролю, Держслужби екологічної інспекції, Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і за участю постійного представника президента в АР Крим.

Новини за темою: Науково-дослідницьке судно "Искатель" вже розвідало 35 млрд кубів газу на шельфі Чорного моря

ДПСУ планувала перевірити інформацію, що на деяких ділянках Чорноморського шельфу активізована діяльність, самопідйомні плавучі бурові установки, які були анексовані Росією, переміщуються, туди постачають додаткове обладнання.

Обстеження було проведено на всіх родовищах в північно-західній частині Чорного моря - Штормове, Архангельське, Голіцинське, Одеське.

"Зафіксовано наявність озброєних людей, які при наближенні корабля Морської охорони займали бойові позиції, а іноді і просто демонстративно, не ховаючись, наводили зброю в бік корабля. При радиоопросе екіпажу бурових платформ персонал визнавав їх приналежність Російської Федерації і стверджував, що вони знаходяться в нейтральних водах, не порушуючи законів. Проте проведення робіт по видобутку газу не підтверджували", - повідомили прикордонники.

Новини за темою: "Газпром" відмовився від розробки родовища "Левіафан" на шельфі Ізраїлю

Разом з тим фахівці "Нафтогаз України" і "Чорноморнафтогаз" засвідчили, що на кількох МСП наявне обладнання, яке підтверджує проведення робіт по оновленню, перевстановлення або ремонту механізмів і приладів, а значить, вони використовувалися для бурових робіт.

Міжвідомча робоча група склала акт про виявлені правопорушення і передала для подальшого реагування у військову прокуратуру.

Раніше повідомлялося про те, що СБУ пропонує ввести санкції щодо експропрійованого РФ "Чорноморнафтогазу".

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...