Проект бюджету-2019: Україна планує виділити майже 430 млн грн на забезпечення об'єктів ЮНЕСКО

За рахунок цих коштів буде забезпечено функціонування 24 заповідників

Фото з відкритих джерел

Кабінет міністрів пропонує виділити з бюджету 429 млн 898,6 тис. грн на збереження історико-культурної та архітектурної спадщини в національних і державних заповідниках, здійснення заходів з охорони культурної спадщини, паспортизацію, інвентаризацію та реставрацію пам'яток архітектури, культури та світової спадщини ЮНЕСКО. Про це йдеться в тексті проекту держбюджету-2019, опублікованому на сайті Верховної Ради.

Варто зазначити, що Кабінет міністрів пропонує в 2019 році виділити 6 млрд 798 млн 723,6 тис. грн на Міністерство культури України. Із загального фонду Мінкульт пропонують забезпечити сумою в 6 млрд 460 млн 731 тис. грн, а спецфонд - сумою в 337 млн 992,6 тис. грн.

Видатки за бюджетною програмою "Фінансова підтримка національних театрів" по загальному фонду передбачені в обсязі 1 млрд 157 млн 602,6 тис. грн. Таким чином в 2019 році буде надана фінансова підтримка 7 театрам.

Крім того, 642 млн 952,5 тис. грн передбачено для фінансової підтримки національних художніх колективів, концертних організацій і їх дирекції, національних та державних циркових організацій. У пояснювальній записці до проекту бюджету підкреслюється, що в 2019 році фінансова підтримка буде надаватися 9 цирковим закладам та 13 концертним організаціям.

Новини за темою: Документальні матеріали про аварію на ЧАЕС включені в міжнародний реєстр програми ЮНЕСКО "Пам'ять світу"

Також передбачені видатки за загальним фондом в обсязі 25 млн 354,8 тис. грн на виплату грантів Президента України молодим діячам мистецтва, премій, державних та довічних стипендій за видатні досягнення у галузі культури, літератури і мистецтва, державних стипендій для підтримки діячів літератури і мистецтва, стипендій Президента України для молодих майстрів народного мистецтва і премій за досягнення у сфері культури і мистецтва.

На будівництво об'єктів загальнодержавного значення в 2019 році планується витратити 500 млн гривень. 

У червні поточного року Верховна Рада прийняла закон про охорону пам'ятників світового значення, внесених у список ЮНЕСКО. Для включення пам'ятки до списку ЮНЕСКО Мінкульт за рекомендацією Українського національного комітету Міжнародної ради з питань пам'яток та визначних місць (IKOMOS) готує документи та подає до Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Якщо пам'ятці загрожує небезпека, але вона унікальна і важлива для всього світу, можливе подібне звернення про включення в список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, що знаходиться під загрозою.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів