Порошенко заявив, що не підпише бюджету-2019, якщо в ньому не врахують його пропозицій щодо субсидій

Глава держави вважає за необхідне забезпечити на 100% субсидіями тих, хто їх дійсно потребує

Петро Порошенко Офіційне інтернет-представництво Президента України

Президент України Петро Порошенко заявив, що не має наміру підписувати бюджет-2019, якщо в ньому не буде враховано всіх його пропозицій щодо субсидій. Про це він сказав на засіданні Ради регіонального розвитку, трансляцію якого вів телеканал "112 Україна".

"Зараз треба на 100% забезпечити субсидіями тих, хто їх реально потребує. І це не просто мій заклик, це принципова позиція щодо формування бюджету-2019 до другого читання. Підкреслюю окремо: якщо цієї позиції не буде в бюджеті, якщо не буде враховано позицій президента під час підготовки в парламенті, я цей бюджет не підпишу. Зроблю те, чого ніколи не робив", - заявив Порошенко.

Новини за темою: У Мінсоцполітики розповіли українцям, що робити, якщо не побачать субсидію в платіжках за листопад

Глава держави попросив "всі обласні адміністрації, всіх міських та сільських голів не залишатися осторонь". За словами президента, треба "підключитися до вдосконалення цієї системи, дійти до кожного будинку, не пропустити жодної сім'ї, яка має законне право на субсидію, допомогти захистити людей".

"Ті, хто заощаджує енергоресурси, використовує суму, меншу від тієї, яку належить за законом... Хоча ми все одно за рахунок коштів платників податків з державного бюджету витрачаємо живі гроші (це ніякі не заліки) на субсидії. Кожна родина, яка зекономила, має право на зекономлену різницю – отримати, наголошую, живими грошима. Ми маємо до цього підійти", - підкреслив Порошенко.

За його словами, такою можливістю вже користуються 1 млн 300 тис. домогосподарств, і "це коло уряд і надалі має розширювати".

Новини за темою: Монетизація субсидій: Гройсман розповів, скільки грошей у середньому вже виплачують українцям

Як відомо, Кабінет міністрів затвердив трьохетапне проведення монетизації субсидій, починаючи з 1 січня 2019 року. Згідно з експертним висновком, на першому етапі вона торкнеться орієнтовно 100-150 тис. домогосподарств, які звернуться по субсидії з новим пакетом документів. Другий етап розпочнеться з 1 травня і стосуватиметься домогосподарств, яким призначено субсидію на неопалювальний період 2019 року. Третій етап розпочнеться з жовтня 2019 року, коли відбудеться повний перехід на монетизацію.

Нагадаємо, 1 липня нинішнього року Міністерство соціальної політики запустило роботу Державного реєстру субсидіантів. За оцінками прем'єра Гройсмана, право на субсидію до кінця року отримають близько 7 млн домогосподарств.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів