Порошенко підписав закон про створення Кредитного реєстру

Закон зобов'язує банки надавати НБУ дані щодо всіх кредитних операцій

Президент України Петро Порошенко сайт президента Украины

Президент України Петро Порошенко підписав закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо створення та ведення Кредитного реєстру Національного банку України та вдосконалення процесів управління кредитними ризиками банків". Про це повідомляє прес-служба президента.

Закон передбачає створення НБУ Кредитного реєстру - інформаційної системи, яка буде здійснювати збір, зберігання, використання та поширення інформації про кредитні операції банків, стан виконання зобов'язань за ними, аналіз і кваліфікацію кредитів. Головна мета - знизити кредитні ризики банків, убезпечити банківські операції і підвищити надійність банківської системи.

Новини за темою: Порошенко привітав українців з перемогою у Стокгольмському арбітражі

Крім того, закон зобов'язує банки надавати в Реєстр інформацію про боржників, сума заборгованості яких перевищує 100 розмірів мінімальних зарплат (372,3 тис. гривень). Фонд гарантування вкладів зобов'язується надавати дані про кредитні операції банків, які НБУ визнав неплатоспроможними, банків, у яких відкликано ліцензії, а також дані про погашення боргу позичальника, що містяться в бюро кредитних історій.

НБУ в свою чергу зобов'язується надавати банкам доступ до інформації Кредитного реєстру для оцінки кредитних ризиків.

Новини за темою: Головні виклики президента України: Про що Порошенко говорив на прес-конференції

Закон набирає чинності на наступний день після оприлюднення тексту і починає діяти через два місяці після цього. Банки будуть зобов'язані надати інформацію про кредитні операції, які вступають в дію з 1 квітня 2018 року. Доступ банків до інформації Реєстру буде відкрито з 31 грудня 2018 року.

Джерело: Офіційне інтернет-представництво Президента України

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів