Адміністрація Президента України

Президент України Петро Порошенко заявив, що вносить законопроект "Про валюту" на розгляд Верховної Ради. Про це він повідомив під час зустрічі з представниками бізнесу, передає 112.ua.

"Якщо ви не проти, я підпишу зазначений законопроект і запропоную його парламенту. Тут треба більше підписів, але я зроблю це пізніше", – сказав він.

Він підкреслив, що лібералізація "відбудеться не в один день".

"Необхідна її синхронізація із забезпеченням фінансової стабільності. Але наголошую, що нововведення бізнес і громадяни відчують одразу ж після ухвалення закону. Буде скасовано валютний контроль для операцій, що є нижчим за пороговий рівень – менше 150 тис. грн, скасовано валютний нагляд для понад 40% операцій загальної кількості транзакцій. Не потрібна більше реєстрація кредитів від нерезидентів. Прибирається таке болісне покарання, як призупинення зовнішньої економічної діяльності. Інвестування закордон у межах лімітів не вимагатиме індивідуальних ліцензій", – наголосив глава держави.


Нагадаємо, Національна рада реформ розглянула та схвалила розроблений Національним банком України проект закону "Про валюту" 2 березня. Новий законодавчий акт передбачає запровадження поступової, послідовної та гнучкої лібералізації на валютному ринку України, вільний рух капіталу та інших валютних цінностей, а також ліквідує таку міру впливу, як призупинення зовнішньоекономічної діяльності.