Порошенко: "Газпром" повинен транзитувати газ через Україну, це не жест підтримки, а його пряме зобов’язання

Зобов’язання та рішення суду треба виконувати, наголосив український президент

Петро Порошенко Офіційне інтернет-представництво Президента України

Російський "Газпром" має виконувати всі судові рішення та свої зобов’язання за контрактом. Про це президент Петро Порошенко заявив в інтерв'ю українським телеканалам, трансляцію вів "112 Україна".

"Газпром", відповідно до рішення Стокгольмського арбітражу, має транзитувати газ через Україну. Це не є його благодійність, це не є його жест підтримки України. Це прямі зобов’язання. Зобов’язання та рішення суду треба виконувати. Крапка", – сказав він.

Як повідомлялося, 28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги "Нафтогазу" за позовом до "Газпрому". "Нафтогаз" домігся компенсації в сумі 4,63 млрд дол. за недопостачання "Газпромом" узгоджених обсягів газу для транзиту. Також "Газпром" повинен сплатити 2,56 млрд дол. на користь "Нафтогазу". За заборгованість будуть нараховувати відсотки - 526 тис. дол. на день, починаючи з 1 березня.

"Газпром" після рішення Стокгольмського арбітражу не на свою користь заявив про ініціювання розірвання контрактів на постачання і транзит газу з НАК "Нафтогаз України".

У той же час "Нафтогаз" вимагає у "Газпрому" компенсувати 34% переплати за екстрену закупівлю газу в Європи за період, коли російська компанія знизила тиск під час транзиту газу.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів