Подорожчання громадського транспорту у 2018 році в Україні становить від 30% до 100%, - Асоціація споживачів енергетики

У трьох обласних центрах підвищення ще планується

Українське фото

Зростання цін на громадський транспорт в обласних центрах України склало від 30% до 100%. Про це повідомляє на своєму сайті Асоціація споживачів енергетики і комунальних послуг.

Згідно з даними асоціації, у 2018 році ціни вже підвищилися (чи планується підвищення) в 16 обласних центрах країни. При цьому в Києві та Дніпрі зростання вартості проїзду в окремих видах транспорту досягло 100% (з 4 до 8 грн подорожчав проїзд у тролейбусах і трамваях Києва і з 2 до 4 грн - проїзд у метро Дніпра).

Найменше ціни зросли у Слов'янську та Сумах, де вартість проїзду в тролейбусах підвищилася на 50 коп. - до 3 грн і 2,5 грн відповідно. Також очікується підвищення вартості проїзду у тролейбусах у Кропивницького - теж на 50 коп. Заплановано також підвищення цін у Хмельницькому та Черкасах - в обох обласних центрах проїзд у тролейбусах подорожчає на 1 грн.

Асоціація споживачів енергетики і комунальних послуг

Асоціація споживачів енергетики і комунальних послуг відзначає, що електроенергія становить від 20% до 25% собівартості роботи електротранспорту. Таким чином, заявляють представники асоціації, переплата за кожен квиток для жителів столиці становить 25 коп., а річна переплата для середньостатистичного жителя Києва сягає 183,6 грн.

Нагадаємо, з 14 липня один раз проїхати у столичному метро коштує 8 грн (або 6,50 грн за умови поповнення картки на 50 поїздок). Аналогічно (8 грн) з 14 липня коштує проїзд у наземному комунальному транспорті, міській електричці і на фунікулері.

Кличко у відповідь на запитання про причини підвищення вартості проїзду у столиці сказав, що виходили з необхідності зробити транспорт комфортним і сучасним, проте зазначив, що гроші не планують витрачати на придбання нових видів транспорту.

Джерело: Асоціація споживачів енергетики і комунальних послуг

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів