Після рішення арбітражу ми "Газпрому" нічого не винні, відсотки нараховують тільки на нашу користь, – "Нафтогаз"

В останньому рішенні трибунал зобов’язав сторони провести взаємозалік

ru.tsn.ua

Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги щодо взаємозаліку між НАК "Нафтогаз України" і ПАТ "Газпром". Згідно з рішенням суду, на сьогодні НАК нічого не винен "Газпрому", відсотки нараховують тільки на користь України. Про це повідомили глава НАК Андрій Коболєв та головний комерційний директор НАК Юрій Вітренко на прес-конференції 1 березня, передає 112.ua.

"У рішенні крім того, що ми виграли, 4,6 млрд дол., вже написано, що ми віднімаємо з цієї суми борг за поставлений газ і там вже вказано чисту суму, відповідно 2,56 млрд дол., і тільки на цю суму нараховують відсотки. Тобто тільки на нашу користь нараховують відсотки, "Газпрому" їх вже не нараховують. Ми "Газпрому" зараз нічого не винні. Вони, відповідно, винні нам 2,56 млрд дол.", – підкреслив Вітренко.

При цьому Коболєв наголосив, що в останньому рішенні трибунал зобов’язав сторони провести взаємозалік.

"Тобто все, що були винні ми, повністю списується, залишається дельта, на яку нараховують відсотки на нашу користь. На користь "Газпрому" більше нічого не нараховують", – зазначив він.

Нагадаємо, 28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги "Нафтогазу" за позовом до "Газпрому". "Нафтогаз" домігся компенсації в сумі 4,63 млрд дол. за недопоставку "Газпромом" узгоджених обсягів газу для транзиту. Також "Газпром" має сплатити 2,56 млрд дол. на користь "Нафтогазу". За заборгованість нараховуватимуть відсотки - 526 тис. дол. на день починаючи з 1 березня. "Газпром" при цьому не згоден з рішенням Стокгольмського арбітражу виплатити компенсацію "Нафтогазу".

Також відзначимо, що Стокгольмський арбітраж не задовольнив вимогу "Нафтогазу" щодо перегляду тарифу на транзит газу, оскільки впровадження регуляторної реформи на території України не входить до компетенції трибуналу.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів