Петрук: Інвестувати в сонячну енергетику в зоні відчуження хочуть понад 50 компаній, більшість – українські

Реалізовувати пілотний проект будуть на двох дільницях

РБК-Украина

Інвестувати у сонячну енергетику в зоні відчуження хочуть понад 50 компаній, більшість – українські. Про це в інтерв'ю 112.ua розповів голова Державного агентства з управління зоною відчуження Віталій Петрук.

"Скажу чесно, що коли ми про це розповіли (про проект з розміщення сонячних панелей в зоні відчуження, - ред.), то кількість заявок тих, які до нас звернулися, перевищила наші очікування. Звернулося більше, ніж ми розраховували. Незважаючи на те, що це досить дорога технологія з тривалим терміном окупності, звернулося безліч компаній... Дуже багато, понад 50 компаній", - розповів Петрук.

За його словами, українські компанії зацікавилися більше, ніж іноземні.

"Є серйозні компанії з ім'ям. Не просто там якісь ТОВ. Є серйозні французькі компанії, данські, німецькі, американські. Але більшість – українські", - зазначив глава Агентства.

Як зазначає Петрук, реалізовувати пілотний проект будуть на двох ділянках.

"У нас дві такі ділянки – одна компанія вінницька, вона професійно займається сонячними панелями, друга - українсько-німецька, вона теж професійно займається", - заявив Петрук.

Зазначимо, вчора сайт ЧАЕС повідомив, що 6 квітня на Чорнобильській АЕС відбулася стартова нарада між керівництвом підприємства та представниками компанії "Солар Чорнобиль", яка є орендарем майданчика, де будуть розміщені панелі фотовольтаїчної електростанції "Чорнобиль". Генеральним підрядником будівництва нової електростанції є ТОВ "Родіна Енерджі Груп".

Зазначимо, що засновником компанії "Солар Чорнобиль" є колишній директор австрійської Activ Solar (яку пов'язували з братами Клюєвими) Євген Варягін. Підрядник будівництва - його ж компанія.

Варто також зазначити, що реалізація проекту з сонячної енергетики не завадить туризму в зону відчуження. За словами голови Агентства, її щорічно відвідують 16 тис. осіб.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів