Перший транш від МВФ становитиме 1,5 млрд доларів, - ЗМІ

У рамках нової 14-місячної програми підтримки економічної політики stand-by донор пообіцяв виділити Україні 3,9 млрд. доларів

kyiveuromarathon

Перший транш від Міжнародного валютного фонду за новою 14-місячною програмою підтримки економічної політики stand-by (SBA) становитиме 1,5 млрд. доларів. Про це повідомляють "Українські новини" з посиланням на джерело, знайоме з результатами переговорів з МВФ.

"Перший транш становитиме 1,5 млрд. доларів, другий і третій транш - по 1,2 млрд. доларів, - сказав співрозмовник агентства і спрогнозував, що до кінця 2018 року Україна може отримати від донора понад 2,5 млрд. доларів.

У НБУ раніше припустили, що розмір першого траншу МВФ може скласти 1,5-1,9 млрд. доларів. У Мінфіні повідомили, що скільки б Україна не отримала, вся сума піде до резервів Національного банку України. 

Новини за темою: Меркель: Вимоги МВФ до України досить високі, але важливо їх виконувати

У Кабінеті міністрів України розраховують, що перший транш від донора буде перерахований вже в грудні поточного року. Отримання нового траншу до кінця 2018 року спрогнозував і директор прес-офісу МВФ Джеррі Райс

"Зараз ми очікуємо, що засідання Виконавчої ради (МВФ) відбудеться пізніше цього року, після імплементації (українською стороною) попередніх дій, які дозволять затвердити в парламенті бюджет на 2019-й рік, збільшити тарифи на опалення згідно з досягнутою угодою (на 23,5% з 1 листопада 2018 року)", - зазначив представник МВФ.

Нагадаємо, у березні 2015 року МВФ відкрив для України чотирирічну програму розширеного фінансування EFF на суму 17,25 млрд. доларів США, і був підписаний відповідний Меморандум. Термін її дії закінчується в березні 2019 року, Україна вже освоїла 8,7 млрд. доларів. 

Перший транш Україна отримала у березні 2015 року в розмірі 5 млрд. доларів, другий транш (1,7 млрд.) - у серпні, третій (1 млрд.) - у вересні 2016 року, четвертий (1 млрд.) - у квітні 2017 року. Кредити МВФ надає під 1,5-2,5% річних.

Новини за темою: Закриття корупційних "дірок" дозволить сповна наповнити бюджет і без МВФ, - Бойко

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів