Першу сходинку рейтингу найбільших інвесторів в АПК України зайняв МХП

"Миронівський Хлібопродукт" став єдиним підприємством, що інвестувало протягом 2014-2018 років у будівництво виробничих потужностей тваринницької галузі України

Опубліковані підсумки експертного дослідження, де визначили 10 найбільших інвестиційних проектів будівництва у вітчизняному АПК за останні 5 років. Першу сходинку рейтингу ТОП-10 найбільших інвесторів аграрної галузі України зайняв безумовний лідер дослідження ПРАТ "Миронівський Хлібопродукт" (МХП). Про це повідомив "Урядовий Кур'єр".

МХП інвестував рекордну суму в розмірі 8,5 млрд грн (понад 300 млн дол.) у будівництво другої виробничої лінії Вінницької птахофабрики. Загальна сума інвестиційних вливань учасників дослідження склала 1,5 млрд дол. "Миронівський Хлібопродукт" став єдиним підприємством, що інвестувало протягом 2014-2018 років у будівництво виробничих потужностей тваринницької галузі України. Інші інвестори-учасники рейтингу концентрували свої капіталовкладення на розвиток портової інфраструктури, зерносховищ, переробних потужностей.

Друга черга Вінницької птахофабрики почала функціонувати 1 липня 2018 року. Завдяки реалізації найбільшого проекту компанія МХП створила 600 додаткових робочих місць. Всього в агроіндустріальному холдингу працюють понад 28 тис. співробітників. Нові потужності дозволять збільшити обсяги виробництва м'яса птиці з 280 до 560 тис. тонн в рік. За обсягами випуску продукції Вінницька птахофабрика стала найбільшою не лише в Україні, але і в Європі.

Розширення виробничих потужностей обумовлено стрімким збільшенням попиту на курятину, як на внутрішньому ринку, так і за кордоном. На даний момент, частка м'яса птиці в загальній структурі споживання перевищує 49%, тоді як обсяги виробництва яловичини скоротилося до 40%, свинини до 11,9%. Експерти відзначають, що курятина є найбільш дешевим та більш корисним продуктом в раціоні середньостатистичної людини.

Згідно з даними Держкомстату України, за підсумками 9 місяців 2018 року, експорт м'яса птиці збільшився на 11,9% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Українські виробники поставили за кордон 215 тис. тонн продукції. Левова частка експорту належить МХП.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів